Znaleziono nowy sprzęt- przy każdym uruchomieniu

Witam, od jakiegoś czasu po uruchomieniu windowsa za każdym razem uruchamia się kreator dodawania sprzętu, bo system znajduje drukarkę. Oczywiście nie można jej zainstalować. Na stronie pomocy Microsoft znalazłam poradę, aby usunąć uszkodzony prawdopodobnie

klucz rejestru. Też nie pomogło. Ktoś pomoże, bo już mam tego dość ?

Odłączałam i odinstalowałam swoją drukarkę, a win. ciągle coś widzi. Ma ktoś pomysł, co można z tym zrobić?

Windows XP, drukarka HP pcs 1315, zainstalowana i działająca od dawna

Miałem podobny problem z drukarką HP.

Zapewne robisz tak:

Instalujesz sterowniki z płyty dołączonej do drukarki, postępujesz według poleceń kreatora, itd.

Po takiej instalacji system i tak wykrywa nowy sprzęt (Start --> Uruchom --> devmgmt.msc ).

Kiedy wykryje sprzęt, musisz postępować według poleceń systemu, aby zainstalować drukarkę. Dopiero potem instaluj sterowniki z płytki HP.

Potem w oknie Start --> Drukarki i faksy powinnaś mieć dwie ikonki, chociaż obydwie będą dotyczyły jednej drukarki. Jedną z nich musisz skasować, przypuszczam, że tę, którą dodały sterowniki bezpośrednio z płyty HP (chociaż dokładnie nie pamiętam, zawsze mam ten sam problem :lol:).

Dzięki takiej operacji system nie będzie wykrywał nowego sprzętu i jednocześnie będzie zainstalowane oprogramowanie do obslugi drukarki.

Dzięki, częściowo pomogło. Podsunąłeś mi pewną myśl i problem rozwiązany. A z miesiąc się tak męczyłam! Zrobiłam trochę inaczej, ale chyba skutecznie. W oprogramowaniu z HP jest coś takiego jak diagnostyka systemu. Tam wykryłam 2 drukarki. Usunęłam jedną, odinstalowałam wszystkie sterowniki, jakie tam były i ponownie zainstalowałam z płyty HP. Drukarka działa, komunikatu na początku nie ma. Piszę, bo może się komuś przyda, sama wiem, jakie to wkurzające. :smiley: