Zniekształcenia audio podczas pracy systemu

Witam wszystkich na forum (post nr.1 :slight_smile: )

Od jakiegoś czasu używam Viste Home Premium, prawie non stop słucham w czasie pracy muzyki. Problem jest następujący:

Jeżeli muzyka leci w tle (foobar, WMP na tych sprawdzałem) a ja w tym czasie mam odpalona przeglądarkę (sprawdzałem na firefox 2, 3 beta 1, jak i IE 7 ) z parunastoma zakładkami i przełączam się między nimi slysze wyraźne zniekształcenia i trzaski.

Pracuje na dość wysokiej rozdzielczości (1680x1050 , 22’ ) więc pewnie system trochę sie meczy “renderując” strony ale tez bez przesady żeby aż takie problemy, laptop ma już roczek ale żeby nie radził sobie z zwykłymi stronami:

Testowane na asus a6jc

Core solo 1,6

2 GB ram

GF 7300 512 mb

Do grafiki mam najnowsze sterowniki jak i przed chwilą aktualizowałem sterowniki do karty dźwiękowej.

Sprawdzane na słuchawkach jak i głośnikach - efekt ten sam.

Jakieś pomysły co z tym zrobić ?

Oczywiście nie muszę dodawać że ba XP Pro tego nie miałem, a nie chce wracać do XP bo Vista mi się podoba :slight_smile: tylko to audio nieszczęsne.

Upgrade oprogramowania karty sieciowej i dźwiękowej powinien pomóc. Jeśli nie zostają logi Hi jack itd :wink:

Jak już wczesniej napisałem, sterowniki do dziekowej juz zaktualizowałem,

do karty sieciowej nie widze sensu (używam tylko WiFi)

A po co logi ?

Yhhh mi raz przycinał się dźwięk na kąpie, bo niemiałem upgrade dvd-romu

LoL może sie coś zakotwiczyło niechcianego i przeszkadza, ja niesprawdzam logów ale wiem o co chodzi. Niemuszę ci mówić że IE, jest najniebezpieczniejszą i najwolniejszą przeglądarką, jeśli ją wcześniej miałeś to sie niezdziwie że potem coś nietak jest.

ok przekonałeś mnie ale do zmiany forum, to była jedna z pierwszych moich wizyt na tym forum a wyglada na to ze i ostania (wiedza merytoryczna na poziomie przedszkola)

żegnam Panów, młodzież i DZIECI.

witam, mam to samo tyle, że nie tylko podczas przeglądania internetu ale także i przede wszystkim podczas przeglądania folderów i plików na dysku, kiedy szybko poruszam myszką te trzaski i zakłócenia robią sie nie do zniesienia! !!