Zniekształcenia na monitorze

Witam

Od jakiegoś czasu mój monitor (Hyundai Q770) po włączeniu miewał przesunięty obraz z którąs stronę. Ale zwykle to po chwili mijało. A dziś juz nagle totalna katastrofa :frowning: Obraz jest wklęsły po bokach, przycisk start i zegar po drugiej stronie sa w ogole poza zasięgiem wzroku. I najgorsze że nie da sie tego wyregulować, bo nie reaguje właściwie na zmiane ustawień… Kiedy chce zmienic rozmiar obrazu, to zmniejszają się tylko te wklęsłe kawałki a rogi zostają tam gdzie były :frowning:

Mam opcje Recall, ale ona przywraca tlyko do ostatnich ustawień, a nie domyślnych :frowning: Da się cos zrobić?, pomóżcie :frowning:

witam chyba wiem o co ci biega mialem to samo z monitorem simens nixdorf 15` wez go troszke drastycznie walnij z otwartej reki z gory lub z boku jak sie troszke nagrzeje tak po 3 minutach od wlaczenia powinno pomoc ale nie na dlugo prawdopodobnie nie obejdzie sie bez serwisu

jest to wina kineskopu lub jakiejs elektroniki w nim…

Prawdopodobnie walneła synchronizacja, podejrzewam że naprawa prze droży wartość monitora.

Monitor ma 2,5 roku, obawiam sie że naprawa się nie opłaca :frowning: Przeglądam Allegro, sprawdze komisy, może lepiej kupić jednak coś używanego za kilkadziesiąt zł. choćby jako rozwiązanie tymczasowe…

Udało mi się w końcu jako tako wyregulować (regulacja z OSD dziala tylko bezposrednio po włączeniu monitora, to mnie zaskoczylo…), ale teraz jak tak siedze i korzystam ok. godziny to widze coraz mniej rogów obrazu… koszmar po prostu :frowning:

Ale czy wg Was objawy wskazują ewidentnie na monitor, a nie np. karte graficzną?

Zwykle jak pada karta to objawy są inne, żeby być pewnym trzeba by podłączyć inną kartę czy monitor. Mi to wygląda na uszkodzenie monitora.