Zniekształcone dźwięki niektórych mp3

Mam taki problem… Na starym stacjonarnym komputerze mam dużo muzyki w formacie mp3. Ostatnio kupiłem sobie laptop i za pomocą pendrajwa przeniosłem ta muzykę na nowy komputer. Niestety dużo mp3 nie da się słucha ponieważ dźwięki jest strasznie zniekształcony. Ale jest jeszcze jedna dziwna rzecz… strasznie lubię Kult (taka mała dygresja) i on tez mi nie działa. Dyskografie Kultu dostałem od kolegi na płycie. Wgrałem ją na stary komputer stacjonarny i chodziła bez problemu. Później z komputera stacjonarnego przegrałem to na odtwarzac mp3 i tam już dzwięk był zniekształcony, ale myślałęm ze to wina odtwarzacza. Teraz zgrałem te same mp3 Kultu na laptopa (przypominam ze na stacjonarnym działa normalnie i dobrze brzmi) i też są straszne zakłucenia, ale jak już do laptopa wkładam płytę dvd z której pierwotnie przegrałem te mp3 na komputer stacjonarny to odtwarza bardzo dobrze. Nie mam pojęcia o co chodzi, że w sumie te same pliki na jednym działają a przegrane na drugi juz nie, ale odsłuchiwane z płyty to tak. Mógłbym oczywiście zgrac z płyty na laptopa i by nie było problemu, ale Kult dałem tylko jako przykładam, a mam peło jakis innych które tez maja zakłucenia a nie mam ich na płytach. Pomóżcie

Problemem może być dysk w Twoim PC lub jakieś niewłaściwe napięcia w porcie usb, które powodują błedy podczas przegrywania plików:

  • użyj jakiegoś programu do badania kondycji dysku np.hdhealth i zobacz w jakim jest ona stanie

  • spróbuj przełożyć do PC-ta inny zasilacz i zobacz czy problem będzie się powtarzał

  • na laptopie zainstaluj najnowsze kodeki i sterowniki

  • wyczyść oba komputery cclenerem, antywirusem i antymalware

Pozdrawiam :slight_smile: