Zniekształcone dźwięki w słuchawkach

Witem. Mam problem z słuchawkami. Nie słyszę dialogów w filmach i grach i rozmów np. na skype, ale resztę dźwięków słyszę normalnie. Gdy podłączam głośniki wszystko jest dobrze. Zainstalowałem najnowsze sterowniki, słuchawki i wejście są sprawne. Nie wiem w czym jest problem.

Moja płyta główna to Asus P5KPL-CM,a karta dźwiękowa to Via HD VT 1708B.( Nie wiem czy to potrzebne, ale wolę podać)

Należy podłączyć słuchawki do zielonego wyjścia wielokanałowej karty dźwiękowej i w jej panelu sterowania czyli mikserze wybrać opcję słuchawki jeżeli nie zostanie automatycznie wybrana.

Słuchawki są podłączone i wybrane w mikserze, ale nie słychać niektórych dźwięków. Dzieje się tak od jakiegoś czasu, wcześniej wszystko działało. I nie jest to wina słuchawek bo na innym kompie wszystko jest dobrze.

Domyślam się że używasz kodeka ACC. Otwórz menu konfiguracji kodeka i odznacz opcję przy PCM, mp3, ogólnie wszystko oprócz ACC. Brak odtwarzania niektórych dźwięków oznacza, że dekodowany jest plik wielokanałowy np. 5.1. ACC posiada wbudowany mikser i wybierz schemat odpowiedni dla posiadanego sprzętu wydającego dźwięk.

To bardzo proste! Musisz podłączyć słuchawki do zielonego gniazdka i wszystko będzie działało :wink:

Spróbuj wywalić wszystkmie kodeki i zainstalować K-Lite czy jakoś tak.