Zniekształcony obraz przy instalacji Ubuntu 10.04

Witam, mam dziwny problem przy instalacji systemu. Próbowałem już instalować z płytki oraz z pendriva i za każdym razem po wczytaniu się płytki(pendriva) wyświetla mi się zniekształcony obraz z pulpitu systemu Windows 7 który mam zainstalowany na pierwszej partycji. Co może być przyczyną takiego błędu.

Możesz dać jakieś zdjęcie (może być nawet z telefonu)? Pierwszy raz z takim czymś się spotykam i nawet nie mam pomysłu co może być problemem a czasami jak zobaczę problem na własne oczy to coś w głowie może zaświta :slight_smile:

Pozdrawiam!

szczypi0r , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Moim zdaniem, jest tak że Windows Seven włącza się wraz z instalacja i dlatego jest taki efekt. Tylko jak to naprawić :smiley:

untiasdasdtled1.jpg

Trochę dziwne. Jeśteś pewny, że Ubuntu na pewno się uruchamia a nie np. wydaje Ci się, że się uruchamia a tak naprawdę uruchamia się Windows? Sprawdź jeszcze sumy kontrolne md5, są na serwerze skąd pobierasz obraz ISO i porównaj jakimś programem do porównywania sum kontrolnych, twój program do nagrywania być może posiada taką opcję. Napisz jeszcze w jaki sposób nagrywasz płytę/przygotowujesz pendrajwa.

Pozdrawiam!

Jestem pewny na 100%, instalowalem już z tej płyty Ubuntu na swoim komputerze. Ekran ten pokazuj się po ikonce wyglądając tak jakby się coś wczytywało. Coś w stylu paska jak się uruchamia windows.

Niestety nic mi nie przychodzi do głowy co to może być. Możesz jeszcze spróbować uruchmić Ubuntu i zaraz jak się pojawi ten fioletowy ekran, wciśnij ESC, potem F6 (menu inne opcje), wciśnij ESC aby zamknąć te menu. Na samym dole pojawi się linijka, zaczynająca się od kernel… i splash zamień na nosplash, zobacz czy podczas uruchamiania pojawią się jakieś błędy, jeśli tak to w miarę możliwości cyknij fotkę.

Pozdrawiam!