Zniekształcony obraz - Uszkodzone VGA?

Witam. Czy przyczyną takiego wyglądu (mniej więcej, to zrobione programem graficznym na wzór tego co widziałem na nowej karcie):

http://img242.imageshack.us/my.php?imag … tuuau7.jpg (czytałem gdzieś że to przepięcia)

Może być uszkodzone gniazdo AGP, czy cała karta? Bo zakłócenia na kablu od monitora / monitorze są wyeliminowane, ponieważ na starszej karcie jest OK. Kwestia sterowników też odpada. Im wyższa rozdziałka tym efekt silniejszy.

Od razu zaznaczam że nie powielam tematu, to pytanie jedynie o możliwe źródło takich zakłóceń.

na obu kartach testowałeś na tej samej rozdzielczości i palecie kolorów ?? bardziej to wygląda na sypiący się monitor niż kartę graficzną (jeśli to jednak karta to sypie się układ RAMDAC).

FilipS , a próbowałeś zwiększyć odświeżanie monitora ??

to jest crt za pewne, wygląda to na problem z synchronizacją toru x i y w monitorze czy jak to tam się nazywa :P.

CRT, Tylko na GeForce 5200 FX używanym tak mam, na starszej karcie jest OK, odświeżanie nie pomaga. No to widać ta karta to złom… Eh 5 dych w plecy. A co do tego zrzutu, to te cienie są bardziej rozmyte i mają jasne rozmyte obwódki. Spróbuję podpiąć przejściówkę DVI -> D-Sub (ta karta ma 2 wyjścia), ciekaw jestem czy coś się zmieni.

na tej samej rozdzielczości ?? czytaj ze zrozumieniem.

Tak, testowałem na GeForce2 i 5200 na tych samych parametrach.

W tym wypadku kwestią jest jedynie to, co w tym 5200 jest uszkodzone, lub dlaczego nie pracuje dobrze z resztą mojego sprzętu… Choć to zapewne sama karta a nie wina złej konfiguracji.