Znika mi wolne miejsce na dysku


(Harlej1997) #1

siema, mam problem, bo mnie dość że na dysku C czyli tym głównym mam mało miejsca to jeszcze mam go coraz mniej a nic nie robię. co się dzieje? co mam robić?


(WWW POWER 1.0) #2

Odpowiedź jest rzeczywista : :o WIRUS-ŚWIRUS :o !!


(Marek Krakus) #3

Niekoniecznie!Punkty przywracania,plik tymczasowe.Oczyść CCleaner-em system.


(kamilek030190xd) #4

Plik stronnicowania czyli obszar dysku twardego używana przez windows tak jak by to była pamięć ram.

Poprostu się rozszesza i tyle,normalne zjawisko lub systemowy folder winsxs,on to może naprawde duuużo zajmować i cały czas się rozrasta:)


(Pablo79) #5

Napewno sporą ilość miejsca na twardym dysku zabierają punkty przywracania.

Jeżeli chodzi o plik stronicowania to jeżeli jest zaznaczona opcja “Rozmiar kontrolowany przez system” to tak plik pagefile.sys może się rozrastać.


(bbbb1) #6

Temat już poruszany. Jak kolega wcześniej już wspominał wyczyść przywracanie systemu i spróbuj włączyć, a następnie wyłączyć przywracanie systemu. Najpierw wyczyść wszystko co się da, m.in. katalogi “Temp”, “Temporary Internet Files”, “Prefetch” i odinstaluj zbędne programy. Również oczyść rejestr ze śmieci po usuniętych programach. Użyj też Ccleanera. Jeżeli to nie sprawka jakiś owadów to powinno pomóc.


(witek-pl) #7

Na przyszłość proponuję skorzystać z progsa WinDirStat, w formie obrazkowej zostajesz poinformowany o plikach znajdujących się na dysku i łatwo odnajdziesz te zajmujące najwięcej miejsca.


(Danni1100) #8

Tak jak ktoś tam wspominał, oczyść kompa CCleaner’em (pozaznaczaj wszystko co się da!) Długo to może trwać, ale na 100% przyniesie jakieś efekty.