Znikająca karta sieciowa Marvell Yukon 88E8042

Witam. Mam problem z moim laptopem HP Compaq 615. Karta sieciowa Marvell Yukon 88E8042 PCI-E Fast Ethernet Controller (192.168.0.155). Gdy wyłączę laptopa i po kilku godzinach włączam nie pokazuje karty sieciowej i brak połączenia z internetem. Oszczędzanie energii wyłączone. Tak samo jest na każdym systemie operacyjnym (sprawdzane na XP home edition, na XP professional; Vista home basic i siódemka)

Też miałem takie cyrki na swoim laptopie. Oddałem go do serwisu, potem cudowałem z sterownikami, kupiłem 2 nowe routery (sic!) i nic nie pomogło. Aż tu, któregoś pięknego poranka okazało się, że wybierałem w routerze tryb WPA2-MIXED MODE, którego karta sieciowa w moim notebooku nie obsługuje. Zmieniłem na WPA2-PERSONAL i mój laptop zmienił pseudonim z: “tej &^*(##$^ maszyny”, na: “mojego kochanego laptopka”.

Po co to piszę? To nie OT! Wniosek z tego taki, żebyś spróbował zresetować router i/lub modem i pobawił się ustawieniami karty sieciowej. Zwłaszcza, sprawdź, czy włączyłeś funkcję klonowania adresu MAC, a jeżeli nie masz routera spróbuj zadzwonić do operatora i popytać o ten problem. Spróbuj wyłączyć w menadżerze urządzeń w właściwościach karty sieciowej funkcję oszczędzania energii na karcie sieciowej. Tj. funkcję wyłączania karty sieciowej po jakimś okresie nieaktywności użytkownika.

Odświeżę temat bo dalej mam ten problem. Miałem też Windows 7 i problem był taki sam. Aktualnie mam XP, a w poprzednim poście trochę źle opisałem problem. Opisałem że nie ma internetu a problem jest w tym że znika mi karta sieciowa Marvell Yukon 88E8042 PCI-E Fast Ethernet Controller (192.168.0.155). Oszczędzanie energii karty sieciowej mam wyłączone. Dzieje się tak po nocy lub kilku godzinach gdy laptop jest wyłączony, zauważyłem że gdy najpierw odłączę urządzenia USB, przewód od karty sieciowej i zasilacz i wyłączę lapka to gdy po nocy włączę to nie ma problemu a jeśli coś z tych wymienionych rzeczy będzie podłączone to po dłuższym nie używaniu lapka (czyli np po nocy) nie ma karty sieciowej. Gdzieś na forum znalazłem żeby wyłączyć jedną z kart sieciowych, czyli w swoim wypadku wyłączyłem kartę WIFI i to nie pomogło.