Znikająca pamięć RAM

(Babcia66612) #1

Mam taki oto problem:

Kupiłem nowy komputer. 512 RAM pamięci...

Na kompie wskazuje mi ze mam 448,5 MB RAM... Gdy poszedlem do sklepu, w którym kupiłem kompa to facet powiedział że to karta graficzna zrzera... Nie uwierzyłem w to za bardzo. Potrzebuje koniecznie miec 512 RAM poniewaz niekotre gry tną mi sie bo mają wymagane 512 MB... Czy jest jakas możliwość zrobienia tak aby bylo tyle RAMu ile kupiłem???

Pozdrawiam,

Baba Jaga

(Joan Sunshine) #2

Masz na pewno 512, jeśli karta współdzieli pamięć z ramem (tzn nie ma własnej) to tak będzie pokazywać. Jaki konfig kompa? :slight_smile:

(Babcia66612) #3

Płyta główna:

ASUS M2V-TVM

Wszystko jest w niej prócz RAMu chyba wiec nie powinno tak być...

PS. Takie pytanko małe:

Czy jest możliwe dokupienie 64 MB RAMu do tego posiadanego??? Mam pamięć DDR2

Pozdrawiam,

Baba Jaga

(wacek) #4

Właśnie powinno tak być

Masz po prostu zintegrowaną garfikę

Jeżeli masz komputer żeby grać to zintegrowana karta nie była dobrym zakupem

(Lopio) #5

Twoja płyta posiada kartę graficzną wbudowaną w płytę główną i pewnie dlatego gry ci się tną. Lepiej kup oddzielną kartę graficzną na PCI Express x16

(Babcia66612) #6

A czy jesli dokupie RAMu to gry powinny chodzic? Głównie chodzi mi o grę Crashday... Wiem ze Carbon nie pojdzie itd...

Pozdro

(Michal Kolatek) #7

Tak to jest jak się idzie kupić kompa do sklepu, nawet nie wiesz co masz (ale nic dobrego płyty na Via są kiepskie, lepiej ATi/NF/Intel), przed zakupem było trzeba spytać na forum, ja wybierałem zintegrowaną bo do tego w co gram integra jest nawet za dobra.

Podaj jakie masz fundusze i jaki zasialcz, ale już wiem że na 99% będzie tam jakiś szmelc (komp Ci może wybuchnąć na kiepskim zasilaczu), które zwykle się montuje w gotowych kompach.

Jak będziesz dokupywać ram to najlepiej na tych samych timingach/kościach i tego samego producenta, i moduły o większych pojemnościach mimimum 512 masz tylko 2 sloty na ram.

Przyda się też zmiana grafiki ta Via Uni Chrome nie należy do wydajnych, a tak wogle to zmienił bym większość, zostawił może dysk/napęd/budę, a reszty się pozbył.

(Members92) #8

Jak chcesz sobie pograć w gierki to zmień karte zintegrowaną na jakąś lepsza.(zalezy jaki masz sprzęt i ile kasy... coś ci pofradzimy).