Znikające GB

Witam wszystkich na forum.Jestem całkiem nowy więc proszę o małe fory :smiley: .

Mam problem z nowym komputerem.

Przy instalacji systemu XP pokazał mi, że łacznie rozmiar partycji C i obszaru nie podzielonego na partycję ma 130 GB, a dysk ma 160 GB! !!

Sprawdzałem uruchamiając diskmgmt.msc i pokazuje tylko partycję C 130 GB. Co się stało z resztą, czy ktoś może mnie naprowadzić na jakiś trop?. Próbowałem kilkakrotnie formatować i przeinstalować system i zawsze jest to samo.

Zainstaluj SP2.

A co to jest SP2 i gdzie najlepiej tego szukać?

Witaj !!

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=35&id=795

Mam płytę Asusa P5LD2 SE?

Windows xp stnadardowo “nie widzi” więcej niż 130GB.

Problem rozwiązuje instalacja SP1 lubSP2.

Ewentualnie mozna to obejść w Xp bez SP1 czy SP 2 wchodzac w menu START, URUCHOM, wpisujemy REGEDIT, nastepnie wybieramy HKEY LOCAL MACHINE, SYSTEM, CurrentControlSet, Services, atapi, Parameters i jesli nie ma to nalezy tu utworzyc Nowa WARTOSC DWORD (wchodzi sie w Edycje wybiera sie nowy i nastepnie klika sie Wartosc DWORD), nastepnie edytuje sie nowy DWORD jako nazwe wpisujemy EnableBigLba i wartosc wpisujemy 1 w systemie szesnastkowym i restart kompa i dysk powyzej 130GB jest widziany!

Hey, hey !!

Niestety nie wiem co SATA

Złączono Posta : 08.11.2006 (Sro) 11:40

Dzięki za wszystkie porady, zainstaluje najpierw ten SP2 i zobaczę co będzie. Napiszę jutro czy pomogło.Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki :lol:

Złączono Posta : 10.11.2006 (Pią) 10:46

Witam ponownie!! :frowning:

Niestety SP2 nie chce się zainstalować z powodu XP Profesional z niepewnego źródła.Próbowałem zmienić klucz ale mi się nie udało.

Bios jest w wersji 315 dla płyty asusa,próbowałem także zmian w rejestrze i nic, tak więc czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?