Znikające grafiki ikon plików graficznych

witam

zamiast tradycyjnych ikonek oznaczających pliki graficzne (bmp, jpg, gif, itp.) mam ikonkę nieznanego typu plików!

jest to z lekka wnerwiające i w jaki sposób można to odwrócić!

Usuń ręcznie plik Iconcache.db a następnie zmniejsz i ponownie zwiększ głębię kolorów (lub zabij explorer).

Do windows XP użyj TweakUI z opcją rebuild icons.

generalnie od wszystkich różnej maści tweakerów i ulepszaczy trzymam się z daleka bo dają efekt odwrotny od pożądanego

gdzie mogę znaleźć ten plik i czy jest on ukryty>?

Wcześniej włącz ukryte pliki i foldery oraz pliki systemowe.

C:\Documents and Settings\nazwa_profilu\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\IconCache.db

TweakUI dostarczany jest przez MS i jest bezpieczny w użytkowaniu (zazwyczaj :wink:)

no niestety nie pomogło!

Powiedz mi jeszcze czy te pliki graficzne otwierają się normalnie ?? Jeżeli nie to w takim razie problem leży najprawdopodobniej w nieprawidłowym przyporządkowaniu (powiązaniu) określonych formatów plików.

wszystko otwiera się prawidłowo tylko zmaiast ikonek bmp lub jpg jest taka jak przy nieznanym formacie plików!

Sprawdź, czy zadziała ręczna zmiana ikon plików tzn. uruchom jakieś okno eksploratora, następnie kliknij w menu Narzędzia - Opcje folderów - zakładka “Typy plików”. Odnajdź np. rozszerzenie bmp i kliknij Zaawansowane, a następnie spróbuj zmienić ikonę. Jeśli zadziała, to możesz postąpić podobnie z pozostałymi formatami graficznymi, będzie to trochę męczące, ale powinno zadziałać.

TweakUI być może także sobie poradzi z tym problemem.

Pozdrawiam :slight_smile:

już wszystko ok - wystarczyło dodać te rozszerzenia w w/w metodzie i ikony same się przypisały i na razie jest git - na jak długo to zobaczymy :slight_smile:

witam rowniez mam ten problem i niestety obydwie metody nie pomagaja…

pliku IconCache.db wogole nie widze tam gdzie wedlog rokko powinien byc a w opcjach folderu mam juz przypisana ikone do obrazow bmp i jpe tylko ze niestety ikon nie ma… w ustawieniach; wyborze ikon widze te ikony ale na plikach juz nie :S

:roll:

mam to za kazdym razem jak instaluje jakis program i nie wiem czy to nie jest przypadkiem nero…

help