Znikające ikony skrótów w Menu Start

Witam.

Mam dziwny problem z Menu Start a dokładnie z zakładką " Wszystkie Programy". Pewnego pięknego dnia znikły wszystkie ikony bezpośrednie (foldery i ikony w nich zawarte zostały bez zmian) a zamiast nich jest tylko 1 ikona skrótu do elementu "Mój Komputer"

Jeśli ją usunę i wstawię ponownie zaginione skróty to po restarcie sytuacja się powtarza. Wg wszelkich znaków na ziemi i niebie w komputerze nie ma wirusów/trojanów/rootkitów. Czy ktokolwiek wie co to jest i co z tym zrobić?

system?

okropny problemas!w C:\Documents and Settings\nazwa uzytkownika\Menu Start jest zapisane menu startu.

napewno to jakis wirus niestety.sprubuj zformatowas i przeskanowac jakims dobrym programem!

wszystko jest możliwe!I jest taki wirus ktory zjada dokumenty z kompa.To moze byc taki!!

:stuck_out_tongue:

Win XP SP2. Poprawki na bieżąco.

Wiem że po reinstalu będzie ok ale takie rozwiązanie nie jest profesjonalne. I niestety to nie wirus ani nic innego (umiem sprawdzić więc wybacz)

Ustawiasz bootowanie w BIOS-ie z płyty CD.

Wkładasz do napędu płytę XP.

Bootujesz z niej system, aż zobaczysz ekran instalacji.

Będziesz miał tam 3 opcje do wyboru, klikasz napraw bieżącą instalację (w tym celu naciskasz klawisz R ).

Następnie logujesz się do swojej instalacji, zapewne masz jeden system więc klikasz 1 , później wpisujesz hasło administratora(jeśli nie masz klikasz po prostu Enter )

Następnie wpisujesz komendę:

sfc /scannow

Gdzie x litera napędu CD/DVD :!:

Po wszystkich wpisujesz exit i naciskasz Enter.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Z konsoli nie było dostępu do polecenia sfc. Polecenie uruchomiłem z poziomu Windows. Pasek postępu doszedł do końca i narzędzie wyłączyło się. Nie dostałem żadnego komunikatu więc przypuszczam że wszystko jest ok.