Znikające ikony w systray'u

Witam,

wczoraj zniknęła mi tacki systemowej ikona Mirandy. Pomyślałem sobie, że to pewnie wina programu, bo dosyć swoisty to twór, jednak dziś zauważyłem, że niewidoczna jest także ikonka foobara (dodam, że jego nie aktualizowałem/instalowałem od dawna). Jakieś pomysły? Na wszelki wypadek zamieszczam screen.

Jeżeli przyczyną nie jest włączona opcja Ukrywania Ikon W Obszarze Powiadomień to sprawa jest trochę kłopotliwa. U mnie też tak czasem się dzieje. Myślę, że powodem (jednym z możliwych) jest duża ilość programów startujących z Windows. Przyczyną może być też wyłączona opcja (w danym programie) pokaż ikonę kiedy zminimalizowany.

U mnie też się tak czasami dzieje. Szczególnie zaraz po uruchomieniu komputera. Pomaga wylogowanie się i ponowne zalogowanie.

Jest to stary wątek ale u mnie również zaczęły nagminnie znikać ikony programów w systray-u i z uwagi na to że znalazłem rozwiązanie które jak na razie przywróciło właściwe funkcjonowanie tacki systemowej w moim MS Windows 7 Ultimate, postanowiłem podzielić się tymi informacjami z czytelnikami forum. :slight_smile:

Rozwiązanie jest dość proste:

  1. START --> Uruchom --> regedit

  2. Przechodzimy do gałęzi:

  1. Usuwamy dwa klucze: IconStreams oraz PastIconsStream

  2. Zamykamy edytor rejestru

  3. ALT+CTRL+DELETE --> Uruchom menadżera zadań

  4. Na liście procesów zaznaczamy explorer.exe i wciskamy przycisk “Zakończ proces”.

  5. W oknie menadżera wybieramy: Plik --> Nowe zadanie (Uruchom…)

  6. W otwartym oknie wpisujemy explorer.exe i wciskamy OK.

9.To już koniec: oba usunięte klucze zostaną automatycznie odbudowane przez system operacyjny, przywracając poprawne dzialanie tacki systemowej. Ciekawe tylko na jak długo :?: