Znikające miejsce na dysku C - Windows 7

(Xnaruto123) #1

Witam, mam spory problem. Od jakiegoś czasu znika mi miejsce na dysku C. Przed chwilą miałem jeszcze 1 GB wolnego miejsca, teraz mam tylko 300 MB. Posiadam Windows 7 Ultimate. Mam zainstalowany program Odkurzacz, usuwam historię przeglądarki, wyłączyłem też tworzenie punktów przywracania, ale miejsca nadal ubywa. Pomóżcie!

(majster_jk) #2

Proponuje kupić większy dysk, 1GB wolnego miejsca?

Aktualnie systemy potrzebują coraz więcej miejsca. Partycja systemowa C u mnie to 60GB i wolnego mam 15GB

(stalesz) #3

Sprawdż folder winsxs w katalogu C;/Windows,podaj ile zajmuje Gb.Jednak niczego z niego nie usuwaj.Pliki w nim zawarte są konieczne do prawidłowego działania systemu.

(deFco247) #4

Zdiagnozuj co i i ile zajmuje miejsca na dysku za pomocą SpaceSniffer.

Program musisz uruchomić jako Administrator.

(Playreg) #5

ile masz ramu ? Pytam bo w windzie 7 tworzy się plik, pagefile.sys pamięci wirtualnej, który przy małej ilości ramu jest mniej widoczny, czy tam uciążliwy lecz np w moim przypadku przy 32 GB ramu wyniósł on prawie 70GB na dysku, możesz przenieść plik stronicowania na inną partycję. Jak to zrobić masz podane w tym linku http://techformator.pl/ustawienia-pamie ... w-windows/

Drugim z plików, które sporo mogą zajmować to plik hiberfil.sys, który odpowiada za hibernację... jag go usunąć, oraz wyłączyć hibernację również podłączam link.. http://plom.pl/jak-wylaczyc-hibernacje-w-windows-7/

Jak na nowym Komputerze z dyskiem ssd120 GB świeżo po zainstalowaniu systemu i programów, zostało mi 15GB wolnego sam zacząłem szukać przyczyn, a dwa powyższe rozwiązania znacznie pomogły.. może komuś się przyda..

PS. ale jak napisał majster_jk 1GB wolnego na partycji systemowej jest wręcz niedopuszczalne...

(Xnaruto123) #6

Zajmuje 13,1 MB.

-- Dodane 05.01.2013 (So) 23:38 --

DZIĘKI! Teraz mam 12 GB na dysku C :slight_smile:

Życie mi uratowałeś :smiley:

-- Dodane 06.01.2013 (N) 10:56 --

Niestety miejsce nadal znika. Wczoraj wieczorem miałem 12 GB, dziś rano mam 5 GB.

(deFco247) #7

Musisz wykryć co zajmuje miejsce na dysku. Jeśli miejsca ubywa przy uruchamianiu systemu, to najprawdopodobniej winowajcą jest jeden z programów uruchamiających się z systemem.

Możesz podać co za pliki zajmują tyle miejsca?