Znikające miejsce na dysku systemowym

Witam,

 

Mianowicie znika mi miejsce na dysku C, systemowym. Nie ważne czy coś instaluje czy też nie(na dysku C nic nie instaluje, jest tam parę tych oczywistych programów jak np. poczta) miejsca ciągle ubywa. Miałam jeszcze dziś 17,2 GB, a teraz mam już 17. 

 

Używam CCleanera i po jego wyczyszczeniu jest duża poprawa ale to nie zmienia faktu, że to miejsce na dysku ciągle znika. Nie mam pojęcia jak mam zlokalizować to coś co je zżera. Do AppDaty też już zaglądałam i wyczyściłam ją ze zbędnych folderków które ważyły dosyć sporo. Tyle, że mimo codziennego zaglądania tam i sprawdzania nie pojawia się nic nowego co by to miejsce mogło zapychać.

 

Używam chrome bo mozilla to już totalnie zapchała mi ten dysk. Jej folder w AppData ważył ponad 5 GB więc się wkurzyłam i ją wywaliłam w niebyt. Mam Windows XP.

 

Ogólnie nie mam pojęcia co zeżarło mi tyle miejsca, dysk ma 48 GB i nie ma tam praktycznie nic zainstalowanego prócz systemu i najważniejszego oprogramowania.

200mb to nie jest znaczący ubytek miejsca. Te 200mb może być użyte przez dane Chrome. Mi codziennie dane z Chrome rozrastają się do 400-500mb.

Zainstaluj “odkurzacz” daj czyszczenie aplikacji a następnie zrób dogłębne skanowanie w trybie zaawansowanym.

Przeskanuj system np. Malwarebytes AM. Wyłącz przywracanie systemu. 

 

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html

http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

Zajęte 21 GB na dysku? Jeśli to nie 15 GB gier, czy filmów, to niezły śmietnik.

“Używam chrome bo mozilla to już totalnie zapchała mi ten dysk. Jej folder w AppData ważył ponad 5 GB”

W Dane Aplikacji Mozilla zajmuje u mnie 30MB po kilku dniach nieczyszczenia. Jak się ustawia, tak się ma, a w tym przypadku, mułem jest chrome, bo chromowi dziennie przybywa te 400-500MB - jak napisał Piotrek.

Wróć do mozilli, zainstaluj, przy instalacji odznacz usługę utrzymania, zaimportuj zakładki i ustaw w opcjach tak: http://prntscr.com/2etsks http://prntscr.com/2etsps http://prntscr.com/2etsv9 Mam 5 rozszerzeń, ale dwa dodatki i firefox chodzi piorunowo i po pary dniach w Dane Aplikacji mozilla nie zajmie dużo, jakieś 30MB, pamięta hasła, trzyma ustawienia mimo tego: http://prntscr.com/2ettxo

Co ile “waży”, to możesz sprawdzać w spacesniffer - pobiera się na dysk i uruchamia bez instalacji: http://www.dobreprogramy.pl/SpaceSniffer,Program,Windows,37537.html Odznacz w opcjach folderów ukrywanie chronionych plików i folderów, a zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów, bo jak piszesz - w APPDATA Miałeś przebogaty folder, ale w document and settings / użytkownik / jest jeszcze ukryty folder Ustawienia lokalne - ile on u Ciebie zajmuje?

System i potrzebne programy na XP zajmują u mnie - cały dysk C - http://prntscr.com/2etw87 a mam sporo programów. Co potrzebne, to jest, a przy gospodarzeniu można mieć biuro, inne programy użytkowe, dobry player i HD śmiga. Spacesniffer Ci pokaże, ile zajmuje folder Download w C/Windows/Software distribution i tam takie. Pytaj się, co możesz wyrzucić, czyli kilkanaście GB, jeśli to nie gry, czy filmy jakieś.

Dzięki za ten program do sprawdzania przestrzeni dyskowej. Teraz już wszystko jest jasne. Przywracanie systemu zajmuje aż 4 GB, a oczywiście pionierem w zapychaniu dysku są foldery Dane Aplikacji w Dokuments and Settings. Z tego co widzę większość to oczywiście cache gier, które są zainstalowane na innym dysku. Postaram się coś z tego wyczyścić siłą, jak gry będą tego bardzo potrzebować to najwyżej ściągną jeszcze raz. Strasznie wkurza mnie to, że właśnie niektóre gry mają cache na dysku systemowym.

 

Plik Stronicowania także nieco zajmuje ale niestety musi mieć takie rozmiary, ale to jeszcze można przeżyć. Co do Mozilli to możliwe, że faktycznie była źle skonfigurowana, instalowana była na tym kompie dobre 5 lat temu, wtedy to miałam małe pojęcie o komputerach i po prostu się do tego nie przyłożyłam.

 

@EDIT: Mam jeszcze problem z folderami typu Temp - wiem, że można je usunać ale problem jest taki, że mam do nich odmowę dostępu. Jak to ominąć?

Zawartość TEMP możesz wyczyścić. Jeśli chcesz bezpiecznie usuwać TEMP programem, to JetClean ma to w opcjach. Nie zmieniaj ustawień producenta. Przy instalacji w pierwszym oknie kreatora kliknij w DECLINE, to będziesz mieć czysty program w komputerze, do higieny systemu. W autostarcie wyłącz tylko JetClean log, ale nie usuwaj. Tym programem możesz tworzyć nowe punkty przywracania, a stare w programie ccleaner usuwać.