Znikające miejsce na dysku?


(Patryk565) #1

Witam. Od kilku dni mój komputer zaczął włączać się naprawdę wolno a jako że nie jestem specjalistą w te sprawy to poszperałem trochę i zrobiłem 2 rzeczy: 1. Zmniejszyłem bardzo mocno ilość programów w autorunie(nie pomogło) i ściągnałem  WinDirStat'a.  I tu zaczyna się mój problem WinDirStat wskazuje na to że mój dysk c zajmuje 50gb lecz w komputerze pokazuje że z 350gb miejsca zostało mi tylko 147gb. Chciałbym naprawdę uzyskać odpowiedz czy coś się zepsuło lub uzyskać jakieś logiczne wyjaśnienie tego zjawiska.  Oto screeny http://imgur.com/QVbg2w4            http://imgur.com/x7Yn3L0


(Bogdan_G) #2

Pobierz spacesniffer i uruchom jako administrator. Kliknij dysk C i pokaże Ci zajęte miejsca. http://www.dobreprogramy.pl/SpaceSniffer,Program,Windows,37537.html


(krch) #3

Spróbuj usunąć ewentualne niepotrzebne programy za pomocą np. RevoUninstaller http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninstaller,Program,Windows,12741.html.

Wyczyść “śmieci” w systemie za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/System-Ninja,Program,Windows,20570.html lub http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html.

Wykonaj oczyszczanie dysku C: aplikacją systemową z wykorzystaniem opcji “Oczyść pliki systemowe” - pozbędziesz się “śmieci” pozostałych po aktualizacjach systemu. Po zakończeniu konieczny restart komputera.

pozdrawiam