Znikające miejsce na partycji C

Czyli nie masz tego problemu opisanego w artykule
Tu głównie chodzi o te pliki cab bo w przypadku tej awari to one sa tworzone w „nieskończonych” ilościach.
P.S. Jakiej wielkości masz ten dysk

1 TR, a partycja systemowa ma 114 GB
znowu mi zmniejsza co sekundę
muszę wyłączyć

1 TB.

Możesz przejrzeć aktywne procesy menedżerem zadań i zobaczyć który z nich obciąża dysk, coś w tym stylu:

W Windows 7 też to powinno wyglądać podobnie.

w win7 nie ma tego, jest tylko zużycie procesora i pamięci
ale jest monitor zasobów i tam jest tak

ten screen nie był zrobiony w monecie kiedy się zmniejszało miejsce
następnym razem, jak się zacznie zmniejszać, to zrobić sceena z monitora zasobów?

Bardziej myślałem o tym, abyś sam zaobserwował jaki proces intensywnie korzysta z dysku, gdy „ubywa miejsca”. Ale owszem, możesz dać zrzut ekranu, może coś ustalimy.

Sciągnij sobie i uruchom FileActivityWatch
Przeczytaj instrukcje obsługi. Nie wymaga instalacji.

dzięki
przed zrobieniem i wysłaniem wam html report mam to posortować ? np według read+write bites?

Raport czego? Jeśli FileActivityWatch to najprościej stworzyć plik tekstowy.
Wystarczy w zakładce Plik kliknać Zapisz wszystkie pozycje i w menu Widok ustawic sortowanie na Nazwa procesu.

tekst1.txt (3,9 KB)

jeszcze można zrobić tabelkę html - nie wiem co jest lepsze
ściągnąłem plik FileActivityWatch_lng ze spolszczeniem, ale nie wiem jak go importować do FileActivityWatch

Wgrywasz po prostu do katalogu, gdzie masz program.

Napisałem, przeczytaj instrukcję.

FileActivityWatch is also available in other languages. In order to change the language of FileActivityWatch, download the appropriate language zip file, extract the ‘fileactivitywatch_lng.ini’, and put it in the same folder that you Installed FileActivityWatch utility.

dzisiaj się jeszcze nie zmniejszało … ale jestem przygotowany z tym FileActivityWatch

Chcę ci przypomniec ze ten program rejestruje zapisy,odczyty i usuwanie które nastapiły po jego uruchomieniu. Wczesniejszych nie.

wiem… podpiąłem go do paska zadań, żeby szybko reagować

dzisiaj tak szybko i drastycznie nie ubywało wolnego miejsca ale
za pomocą yt-dlp naściągałem na inną niż systemową partycję 64 GB gameplay’i z gier, żeby oglądać w offline a nie prosto z netu, bo mam stary Windows i przy takim długim oglądaniu filmików online ktoś mógłby się włamać. i po ściągnięciu tych filmików na C ubyło 1 GB…
uruchomiłem komputer ponownie i ubyło kolejny 1 GB. użyłem czyszczenia dysku i po ponownym uruchomieniu wróciło 1 GB miejsca na C. ale ten drugi GB miejsca już nie wróciło . nie wiedziałem że yt-dlp gromadzi jakieś pliki tymczasowe na C

Trzeba było włączyć to byś wiedział co i gdzie zapisuje.

przed chwilą zaczęło się zmniejszać o kilka dziesiętnych GB co sekundę… i udało mi się zrobić zrzut z fileactivitywatch

Z tego raportu wynika ze decydujaca częśc zapisów na dysku jest tworzone przez EFRService.exe.
To bywa częscia ZoneAlarm z reguły firewalla a czasem jako program samodzielny ale z tego co pamiętam (moze mi pamięc szwankować) odinstalowanie ZA nie usuwa tej usługi.
Aplikacja jest tu
C:\Program Files (x86)*CheckPoint\Endpoint Security*\EFR\EFRService.exe

jak znowu będzie ubywało to zmierzę to z file activity watch, żeby się upewnić, że to jest to
ten EFRService.exe sam się nadpisuje , czy zapisuje dane w jakimś pliku, że ubywa miejsca?
wolał bym go nie usuwać, bo zone alarm ma 1-dną fajną opcję… 2-ma kliknięciami można zablokować połączenia z internetem

W raporcie który zamiesciłes na pierwszej pozycji jest info gdzie ci sie to zapisuje.
Masz nazwe procesu który to robi. Masz scieżkę gdzie zapisujaca aplikacja sie znajduje.
Jak na razie wychodzi na to ze to ZA jest przyczyna zapisów. W kazdym razie tych które sa w raporcie.
Swoja droga co ty masz poinstalowane na dysku systemowym ze masz tak mało miejsca.
Ja mam 120 GB SSD wyłacznie na system i aplikacje i… tyle wolnego miejsca.

Dysk systemowy