Znikające teksty w konfiguracji wine i open office

Witam,zainstalowałem sobie świeżutkie ubuntu 8.10 wszystko ładnie pięknie,aktualizacje wszystkie się ściągneły i mam taki problem wszystko było ok,mianowicie otwierając open office klikając w plik a tu nic,poprostu biało było,nie było żadnych literek albo jeżdżąc po tamtych miejscach to tylko migały słowa,albo tak samo jak włączam konfiguracje wine to są poszczególne słowa a reszty nie ma Dzieje sie też jak instaluje greę to widać tylko obrazki.Może mi ktoś pomóc ?

Albo jak instalować poszczególne programy,wpisauje w terminalu : sudo apt-get install wine i nic sie nie działo,prosilo tylko o hasło,kliknąłem ENTER i nic pomoze ktos w tych jakże poważnych problemach

Trochę dokładniej proszę…

Wine to program udający tylko Windowsa i to normalne, że ma problemy z obsługą jakiś technologii i wszystkich zasobów komputera, no bo przecież nadal musi działać linuksowy kernel. Żeby obliczyć wymagania do gry uruchamianej pod Wine możesz np. pomnożyć je razy dwa (oczywiście to nie zda egzaminu, piszę to tylko po to, aby pokazać ci o co chodzi). Tak samo ta aplikacja nie posiada przecież wszystkich wymaganych przez gry bibliotek systemowych, w tym także DirectX 9.0c, a jego zainstalować tak łatwo się nie da lecz nie jest to niemożliwe - poszukaj sobie czegoś w internecie.

Jak nic?? Jak cię poprosi o hasło to wpisujesz je nie bacząc na to, iż nie wyświetlają się żadne gwiazdki, ani kropeczki i naciskasz enter. Czasami trzeba zainstalować jakieś zależności i wtedy apt prosi cię o potwierdzenie. Zezwalasz mu wybierając T. Być może wine nie ma w twoim repozytorium. Wtedy je dodaj :

deb http://wine.budgetdedicated.com/apt intrepid main #WineHQ - Ubuntu 8.10 "Intrepid Ibex"

, a następnie zaimportuj klucz GPG stąd :

http://wine.budgetdedicated.com/apt/Scott%20Ritchie.gpg .

Jeżeli niczego nie rozumiesz oznacza to, że musisz poczytać jakieś fora Ubuntu, lub zainwestować w gazetkę Linux+ Extra!. To nie są poważne problemu, to są problemy początkującego…

w tym open office chcąc wydrukować coś trzeba wejsc w “plik” jesli sie nie myle,ale tam nic nie ma,wszystkie te opcje edytuj itp poprostu ich nie ma.jest tam biało.a przejeżdzając po tym białym polu to migają poszczególne słowa takie jak drukuj ale jak wezme kursor z tego pola to znowu biało:( dzieje sie też tak przy instalacji gier,znikają teksty,tylko obrazki sie wyświetlają a tekst nie :smiley:

Hmm… Zainstalowałeś w prawidłowy sposób sterowniki do karty graficznej??

no raczej tak:) w rogu była taka strzałka jak od aktualizacji i tam kliknąłem,pisało tam coś o sterownikach i była opcja włącz:) no to włączyłęm,a skąd ściągnąc odpowiednie sterowniki do starej karty Nvidia GeForce 4 Mx440.

w repozytorium są. Do czcionek

sudo apt-get install msttcorefonts

thxx :smiley: pomogło :slight_smile: wielkie dzięki