Znikajace udostepnienie folderu-jak udostepnic dysk sieciowy

witam

kupiłem sobie dysk sieciowy i teraz chce udostepnic jakies foldery ktore sie na nim znajdują. …i nie mam z tym problemu żadnego tylko ze po każdym uruchomieniu komputera znika udostepnienie dla każdego folderu i musze na nowo udosstepnic go zeby ktoś w sieci go widział.

ten dysk sieciowy sie odmontowuje przy restarcie systemu i musze kliknac po uruchomieniu "montuj"zebym go widział w systemie. i pewnie dlatego trace udostepnienie

czy jest mozliwosc jakoś na sztywno udostepnienia jakiegos foldera tak ze chociaz go nie bedzie to itak bedzie udostepniony?

http://allegro.pl/item170212326_320gb_e … ew_fa.html

a dysk sieciowy podłączasz do switcha? czy za pomocą USB?

za pomoca switcha

po hibernacji udostepnienie nie znika ale po reastarcie niestetty znika :frowning:

krzysztof86i Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może wylądować w koszu.

tak nawiasem mówiac to mam winXP w języku angielskim i mimo ustawionej klawiatury "polich programmers " nie moge uzyskac literki “c” tzn “c” z kreseczką (moze ktos wie dlaczego?)

a wracajac do udostępnienia … moze ktoś zna jakies programy dodatkowe do windowsaXP do udostępniania folderów i dysków w sieci LAN, WLAN?

  1. Prawdopodobnie jakiś program przejął sktór ALT+c najczęściej chodzi w tym przypadku o Catalyst Control Center od sterowników grafiki ATI.

Jeśli masz coś takiego to sprawdź i ewentualnie zmień skrót klawiszowy.

  1. Ale z literami ż , ą oraz ś nie powinieneś mieć problemów :?

… faktycznie na ten skrót uruchamiany był program od sterowników ATI

a pozostałe literki (ą ż) nie wyszły z przyzwyczajenia - za dużo gadu

tak ze literka ć jak widać juz jest :slight_smile: ale udostępniony folder nadal po każdym restarcie kompa przestaje być udostępniony :frowning: