Znikające zdjęcie z pulpitu

Hej, proszę o pomoc. Od jakiegoś czasu ustawiam sobie zdjęcie na pulpicie za pomącą prawej myszki lub wchodząc w panel sterowania, ale po wyłączeniu kompa i włączeniu go ponownie danego zdjęcia nie ma jako tło pulpitu.Jest czarny ekran. Co jest nie tak, może ktoś mi pomoże, może trzeba gdzieś coś ustawić? :wink:

Po pierwsze podaj sprzęt i system. (sprzęt potrzebny, kumpel ma bardzo starego lapa i też mu się tak dzieje). I czy masz włączone Active Desktop?

Tak, podaj całą konfigurację komputera łącznie z modelem karty dźwiękowej, a także karty sieciowej ponieważ wszystko może mieć wpływ na coś takiego jak zmiana tła pulpitu ;/

Może ustawiasz tło i przenosisz plik w inne miejsce?

No tak myślałem, że oczywiście ktoś tak odpisze. Jeżeli pisze, że kumpel tak ma i to raczej wina sprzętu to co? Będziesz się kłucić nie…? ehhh…

zaraz takie pytania,ja mam windows xp ,a reszty nie wiem , kupiłam od kogoś kompa i tyle.3 lata było dobrze naraz jest taki problem.

Więc.

Mój komputer —> Wyświetl informacje o systemie —> i masz.

Przede wszystkim jak wyżej napisz czy dane zdjęcie przenosisz lub zmieniasz jakieś dane np nazwę… jeśli tak to po prostu wklej gdzie chcesz go trzymać raz na zawsze (lub na długi czas) i wtedy ustaw go jako tło. Jeśli jednak nie to polecam zobaczyć w ustawieniach czy jest wszystko ok i jeszcze jedno… używasz jakichś skórek lub nakładek na windowsa?? Jeśli tak może być problem nakładki i wtedy wyświetla tło domyślne i w tym przypadku może być to czarna strona

Oto dane mojego kompa

System: Microsoft Windows XP Professional Wersja 2002 Dodatek Service Pach 3

Komputer: AMD AthlonXP 2200+1,81 GHz, 512 MB RAM.

Zjęcia nigdzie nie przenoszę.Nie używam żadnych nakładek.Nie wiem też co może być nie tak ustawione. #-o

Mathek9090, czy ta konfiguracja jest w stanie uciągnąć zmianę tła pulpitu?

podaj lokalizację i rozszerzenie tego pliku ze zdjęciem

:slight_smile: