Znikający CD

Zainstalowałem DVD na komputerze celeron400. Po zainstalowaniu DVD zniknął CD. Nic nie dało ustawianie dvd jako master, cd jako slave czy odwrotnie, a nawet podpięcie cd pod HD. Nie widać CD. Jeśli ustawię CD jako master, to zanika DVD, jeśli DVD znika CD. W biosie oba napędy są widoczne. Co robić? Może ktoś ma jakiś pomysł?

Może to ci pomoże:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=6449

Post.1

ustaw zworki na cableselect i tyle jak niemasz pewnosci to napewno wyeleminuje blad, zobacz czy w biosie masz ustawiony kontroler ide na both czyli oba kanaly IDE lub wiecej ,ale przedtem upewnij sie czy masz nieuszkodzone tasmy ewent. wymien je na nowe i mam nadzieje ze obie tasmy masz 80 zylow.

jesli to niepomoze czeka cie usuniecie sterownikow CD-Romu i DVD wylaczenie wszystkich napedow wirtualnych potem reset windows powinien sam je wykryc prawdlowo podczas startu narazie tyle:

jesli to niepomorze zapewne masz uszkodzony kontroler IDE ,lub ktorys kanal niefunkcjonuje prawidlowo moze tez byc to ze bedziesz musial update biosu zrobic bo niobsluguje danego napedu

czy nawet update firmware danego napedu w ostatecznosci jak wszystko zawiedzie

pozdro

post.2

zworki masz obok gniazda zasilania; zazwyczaj sa one opisane na danym urzadzeniu w jakiej pozycji (jest master, slave czy cableselect np.)

a jak wyglada jest to zazwyczaj pare bodajze 8 pinow (takich bolcow) i wsunieta tam w odpow. miejsce zakladka zazw. plastikowa

Ja mam trochę inny problem. Gdzie dokładnie są te zworki i jak wyglądają :oops:

Zworki są z tyłu napędu obok taśmy. Wyglądaja jak małe plastikowe prostokąty (około 2x2x1 mm)

UPDATE:

Tu masz zworke tyle że na płycie głównej

400-zworka.jpg

Killer - Czytałeś w ogóle co już zostało napisane powyżej :?: :stuck_out_tongue:

Pawek- daruj sobie tego typu uwagi :twisted:

Odpowiedziałem na pytanie Savioli, jak wcześniej czytałem post Kamcia_18 to tej informacji niebyło :stuck_out_tongue:

Czyli strasznie długo ten post pisałeś… :stuck_out_tongue:

I znowu kompletny brak logiki w postach. :oops: :oops: :oops:

OT :arrow: Kosz

Dzięki pomogło! usunąłem wszystkie sterowniki, win2000 zainstalował je na nowo i jest OK. Dzięki za pomoc!