Znikający dźwięk mimo reinstalacji


(Asochacz) #1

Mam problem z zanikaniem dźwięku w laptopie.Notebook w pewnym momencie przestaje odtwarzać dźwięk,mimo iż ikona z głośnikiem nie jest przekreślona.Pomaga jedynie przełączenie  laptopa w stan uśpienia i ponowne uruchomienie lub zwykły restart.Niestety,pomaga tylko na kilka minut.

 

 

Z powodu problemu z dźwiękiem została wykonana reinstalacja systemu.Przez kilka dni wszystko było w porządku ,ale potem problem powrócił.Próbowałam przywrócenia systemu do momentu,kiedy działał prawidłowo,ale to nie pomogło.

 

 

Laptop to Toshiba Satelite L750 D/L755D,system to Windows 7 64 bitowy.Jeśli chodzi o karty dźwiękowe to w Kontrolerzy dźwięku,video i gier są dwie-ATI Hight Definision Audio Device i Urządzenie zgodne z standartem Hight Definition Audio.

 

MBAM oraz mój antywirus-Microsoft Security Essentials-nie wykrywają problemów.

 

 

Bardzo prosze o pomoc


(JeyJey) #2

Nie masz zainstalowanych dedykowanych sterowników, ściągnij odpowiednie ze strony Toshiby i naturalnie zainstaluj.


(Asochacz) #3

Czy powinnam przedtem odinstalować te 2–ATI Hight Definision Audio Device i Urządzenie zgodne z standartem Hight Definition Audio.? I jakie konkretnie powinnam zainstalować?W menadżerze urządzeń wszystkie sterowniki są opisane jako aktualne?


(JeyJey) #4

Napisałem co należy zrobić, nic innego nie tykasz.

Jak masz problem z nawigowaniem po stronie Toshiby to chociaż podaj dokładny model laptopa (z naklejki).


(Asochacz) #5

Model laptopa to Toshiba satellite l750 D-1F6


(JeyJey) #6

To nie jest prawidłowe oznaczenie modelu, powinno to być coś na zasadzie L750D-PSKxxx, ale ten sterownik :: http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/sound-20120315082729.zip :: powinien pasować.


(Asochacz) #7

Dzięki  za pomoc ze sterownikami :slight_smile: Niestety,mimo zainstalowania aktualnych sterów problem nadal występuje :frowning:


(squeet) #8

Czy jest jakaś aplikacja, którą po reinstalacji systemu zainstalowałaś po jakimś czasie (mniej więcej po takim, kiedy dźwięk przestał działać)? Możliwe również fizyczne uszkodzenie kontrolera na płycie, gniazda albo głośników, ale żeby to zdiagnozować, to trzeba oddać laptopa do serwisu…

 

Zerknij tutaj: http://forum.dobreprogramy.pl/dziwny-problem-z-d%C5%BAwi%C4%99kiem-w-laptopie-toshiba-t503354/

No i tu: http://forum.dobreprogramy.pl/pomiar-temperatur-t283001/ - temperatury są ok?


(Asochacz) #9

Temperatury są w porządku.Co do fizycznych uszkodzeń-reinstalcaję robił mi znajomy informatyk,myślę,że zauważyłby ,że coś z laptopem nie w porządku ?

 

Mam podobnie jak autor  podlinkowanego przez Ciebie tematu w men. zadań te 3 podejrzane procesy-:

  • atieclxx.exe

  • csrss.exe

  • winlogon.exe


(JeyJey) #10

 

Czy po zainstalowaniu sterownika ‘Urządzenie zgodne z standartem Hight Definition Audio’ zmieniło swoją nazwę na ‘Conexant…’?


(Asochacz) #11

Dokładnie tak