Znikający internet - neostrada

(Radekbolin) #1

Witam :wink:

Od pewnego czasu (około tygodnia) mam pewien problem z internetem - neostradą (czy raczej już po przemianie - orange?) Cała rzecz pojawia na tym, iż internet pojawia się, a następnie znika jak kamfora... Przez większość czasu wszystko funkcjonuje normalnie, ale po jakimś czasie internet zwalnia, coraz bardziej i bardziej aż w końcu niknie w ogóle. Po jakimś czasie zazwyczaj wraca i jest na pewien czas wszystko ok, a potem cykl się powtarza :confused: Próbowałem naprawiać połączenie z panelu sterowania i na jakiś czas pomaga (internet wraca) albo resetować router (również działa, ale tylko na pewien czas). Na drugim komputerze (laptop połączony z routerem przez wi-fi) wszystko jest ok. Dzwoniłem do neośki, przeczyścili porty i w sumie to tyle, problem dalej jest :confused: Niezbyt wiem co zrobić i byłbym wdzięczny za każdą pomoc :slight_smile:

PS- Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale mój piec przestał widzieć ostatnio stacje DVD - w ogóle się nie otwiera. Z tym, że mogła po prostu poluzować się jak ostatnio pozbywałem się kurzu ze środka.

EDIT.

Używam routera Edimax AR- 7084gA ADSL2+ jesli to w czymś pomoże.. :slight_smile:

(dark__jedi) #2

Czy ten komputer na którym zanika internet też chodzi na wifi? Spróbuj zmienić kanał nadawania na inny niż standardowy.

(roobal) #3

Na komputerze, na którym są zaniki internetu, uruchom wiersz poleceń, wykonaj takie polecenia i wklej tu ich wynik (wszystkich poleceń).

ipconfig

netsh dump

netsh wlan show all

route print

ping -n 20 -l 40000 adres_ip_bramy_domyślnej

tracert dobreprogramy.pl

Za adres_ip_bramy_domyślnej podaj adres IP twojej bramy domyślnej.

Pozdrawiam!