Znikający internet - neostrada

Witam :wink:

Od pewnego czasu (około tygodnia) mam pewien problem z internetem - neostradą (czy raczej już po przemianie - orange?) Cała rzecz pojawia na tym, iż internet pojawia się, a następnie znika jak kamfora… Przez większość czasu wszystko funkcjonuje normalnie, ale po jakimś czasie internet zwalnia, coraz bardziej i bardziej aż w końcu niknie w ogóle. Po jakimś czasie zazwyczaj wraca i jest na pewien czas wszystko ok, a potem cykl się powtarza :confused: Próbowałem naprawiać połączenie z panelu sterowania i na jakiś czas pomaga (internet wraca) albo resetować router (również działa, ale tylko na pewien czas). Na drugim komputerze (laptop połączony z routerem przez wi-fi) wszystko jest ok. Dzwoniłem do neośki, przeczyścili porty i w sumie to tyle, problem dalej jest :confused: Niezbyt wiem co zrobić i byłbym wdzięczny za każdą pomoc :slight_smile:

PS- Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale mój piec przestał widzieć ostatnio stacje DVD - w ogóle się nie otwiera. Z tym, że mogła po prostu poluzować się jak ostatnio pozbywałem się kurzu ze środka.

EDIT.

Używam routera Edimax AR- 7084gA ADSL2+ jesli to w czymś pomoże… :slight_smile:

Czy ten komputer na którym zanika internet też chodzi na wifi? Spróbuj zmienić kanał nadawania na inny niż standardowy.

Na komputerze, na którym są zaniki internetu, uruchom wiersz poleceń, wykonaj takie polecenia i wklej tu ich wynik (wszystkich poleceń).

ipconfig

netsh dump

netsh wlan show all

route print

ping -n 20 -l 40000 adres_ip_bramy_domyślnej

tracert dobreprogramy.pl

Za adres_ip_bramy_domyślnej podaj adres IP twojej bramy domyślnej.

Pozdrawiam!