Znikający plik avasta i dużo różnych wpisów

(Sl Kolportaz) #1

od jakiegoś czasu mam coś z avastem, bo po każdym uruchomieniu kompa, dostaje info z avasta że nie mógł odnaleść określonego pliku (aktualizacji).

poza tym mam dużo różnych dziwnych wisów i programów, np: western australian time zone update nie wiem co to jest za program a jest od microsofta ale jak wchodze na podany tam link to nic na temat tego programu nie ma w microsofcie, jest jeszcze pare dziwnych z microsofta, nie wiadomo do czego? no i zmieniają mi się często ikony. ostatnio robiłem sobie skan online znaleziony na tym portalu (link) i wykrył mi jakiegoś szpiega działającego w framework 1 ale nie wiem o co tam chodzi bo nie znam angielskiego (program do skanu miał być po polsku, był ale tylko na wstępie).

aha mam kilka narzędzi którymi skanuje kompa HAXFIX, REGUESCANFIX

SPYWAR BLASTER, SPYBOT SEARCH&DESTROY, PC TOOLS FIREWAL PLUS, CCLINER, ODKURZACZ. dodaje loga i proszę pomoc bez linków z angielskim i innym prucz polskiego. dzięki! ONMAJ

(Gutek) #2

usuń wpisy HJT

jak nie były ustawiane restrykcje usuń wpis HJT

Daj log z Combofix - http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

Przeinstaluj avasta!

(Sl Kolportaz) #3

dz!

mam jeszcze pytanko co do tego: O4 - HKLM..\Run: [NvCplDaemon

O4 - HKLM..\Run: [NvMediaCenter]

to jest ok?

outlook mi się zatrzymuje przy pobieraniu wiadomości i wyskakuje błąd z info windowsa.

to dziwne, ale mam duże problemy z wchodzeniem na waszą strone i na inne fora typu problemy, muszę często restartować kompa bo mi nie wchodzą te strony. a gdzieś indziej jest ok. luz.

co do avasta to boję się go odinstalować bo nie wiem co będzie z wirusami które on trzyma w kwarantannie?

nie wiem co to jest z tym internet explor, więc nie wiem czy sam tego nie ustawiłem, ostatnio przeinstalowywałem IE bo pożerał mi całe urzycie pamięci, teraz i tak nie jest za dobrze 41400 k.

combofix:

Złączono Posta : 11.04.2007 (Sro) 14:09

C:\WINDOWS\system32\actskn45.ocx -> Downloader.IstBar

znalazłem jeszczejakiegoś wira,mam go gdzieś w tych logach które dałem wcześniej?znalazłem go po zainstalowaniu AVG ANTI-SPYWARE. ale po tym AVG komp strasznie mi się zamulił :cry: