Znikający przycisk języka na pasku zadań

Witam. Tytuł oddaje właściwie cały sens tematowi - po prostu zniknął mi nie wiem skąd z paska zadań taki przycisk czy też ikonka języka czyli PL, drugi przycisk układu klawiatury jest widać go, a tego znaczku PL jakoś nie. Próbowałem dodać w p. s., ale nic to nie daje, proces i usługa ctfmon.exe odpowiedzialna za to działa dobrze sprawdzałem to. Szukałem jakich, gdzie jeszcze można opcji użyć, ale nie znalazłem.

Ktoś wie jak można ten przycisk  z powrotem tam na pasek zadań wstawić ? Windows 7 oczywiście.

 

Zakładam, że masz aktywne cftmon w autostarcie. Poczytaj: http://www.sysprobs.com/language-bar-missing-vista-windows-7 .

No właśnie chyba jednak nie, tzn. Harmonogram zadań akurat w tej chwili pokazuje że odpowiednia usługa jest włączona, ale w Menedżerze zadań natomiast czyli w autostarcie proces ctfmon.exe widoczny chyba tam zawsze jak pamiętam wcześniej nie jest jednak teraz widoczny.

To mi wygląda, że należy zmodyfikować ten klucz rejestru czyli metoda 2, tak ?

Próbuj. Musisz, go przywrócić w autostarcie.

 

Zrobiłem wg metody 2 z edycją w regedit i restart, ale po nim wciąż tego PL na pasku zadań nie ma, a w MZ nie ma uruchomionego procesu ctfmon.

Czy instrukcja dotyczy również systemu x64 taki jak jak mam ?

Pokażę może jak to wygląda w rejestrze:

klik

 

Może dodam też na marginesie, że ostatnio używane było u mnie oprogramowanie do czyszczenia i optymalizacji m.in. AdwCleaner i pewnie to namieszało we wszystkim sądząc po tym co pisze również w linku 2.

 

A może sądząc również z tego linku 2 w polu wartość ciągu należy wpisać to, a więc nieco inaczej:

 

Warto spróbować, ja poza przywróceniem system do stanu sprzed “optymalizacji” niestety nie mam więcej pomysłów. Dawno nie grzebałem w rejestrze.

I tak zrobiłem choć rejestru z zasady nie tykam no ale sytuacja jest specyficzna, i po restarcie jednak o dziwo wciąż nie widać tego procesu ctfmon w MZ ani przycisku PL na pasku zadań, typ klawiatury jest.

O co tu chodzi ? Czy na pewno chodzi o ten tok rozumowania a nie coś innego ?

Na piechotę próbowałeś? znajdziesz ctfmon.exe w C:\WINDOWS\System32  (było tam- w linkach) , o tym,że jeżeli jest ustalony jeden język, to go nie widać.

 

Tak jest oczywiście w tej lokalizacji. A czy ten uprzednio utworzony ręcznie element w rejestrze trzeba usunąć ?

Nie tym sposobem nie próbowałem. I skrótowi nadać nazwę jaką ctfmon czy jak, pardon ale to dla mnie są naprawdę jakieś początki ?

A jak chodzi o to są ustalone dwa polski programisty (domyślnie) i polski 214, który dodałem, i to jest w postaci takiej klawiaturki jako typ układu klaw. tam w zasobniku, a tego PL jako formatu języka jakoś nie ma. Tak to wygląda w PS: klik i klik

Pokażę też screeny dla zrozumienia o co mi chodzi, kiedyś to wyglądało: tak a teraz jest: tak

Chyba, że bo coś mi jeszcze świta w PS/Region i język trzeba dodać jeszcze język Angielski (Stany Zjednoczone) tylko nie pamiętam bo tam jest wiele pozycji chyba międzynarodowy, tak czy o to chodzi ?

 

I jest ! właśnie o to chodziło, brakowało tam języka angielskiego teraz dopiero mi się właśnie przypomniało ! Tak PL już wróciło na swoje miejsce. Tylko ctfmon nadal w procesach nie ma, może trzeba zrestartować ponownie ?

Tak zlikwiduj zmiany w rejestrze. Dodatkowo tu masz opisane dodanie klucza, jeżeli  tamte modyfikacje nie zadziałały. Tak - tworzysz skrót. Powinien, jak rozumiem być np. angielski i polski , żeby był sens wyświetlania ikony wyboru.

Tak tamta ręczna edycja w regedit tak zdaje się nie przyniosła skutku, ale czy konieczne jest dodanie tego ctfmon za wszelką cenę do tego autostartu, gdzieś chyba czytałem że proces ten powinien być nawet z reguły wyłączony, chyba że jest do czegoś potrzebny ? A może wszystko jest ok i on się sam uaktywni jeśli mu potrzeba ?

Nie musi, można go wyłączyć. Narzekałeś na brak ikony, samoczynnie, ze startem systemu włączy się tylko gdy będzie w autostarcie. Ważne, że masz język klawiatury. 

Tak jestem niemal pewien, bo już wiem że ten proces ma typ uruchomienia na automatyczny i jest używany tylko w pewnych przypadkach o chociażby to: 

Jest też dosyć pamięciożerny, tak więc  wszystko jest w porządku.

Rejestr przywrócony, restart komputera, wszystko ok no i wielkie dzięki za te “męki ze mną” warto było pogłówkować wspólnie i dojść do celu. Dzięki.