"Znikajacy" sterownik dzwieku

Witam.

Posiadam Toshiba Satellite P200 1EE, mam zainstalowanego REALTEK’a HD Audio [najnowsza aktualizacja].

Po uruchomieniu systemu wszystko wydaje się być dobrze, dopóki nie włączę odtwarzacza filmu [best Player], lub którejś z gier [Assasins Cread, Prince Of Persia], czyli włączam film, oglądam i dźwięk jest, jednak po wyłączeniu odtwarzacza i ponownym jego uruchomieniu już tego dźwięku nie ma, to samo jak chce po filmie włączyć grę również cisza [i na odwrót]. Problem tez występuje podczas oglądanie Youtube. Jeśli zrobię restart systemu wszystko wraca do normy dopóki nie odpalę filmu, gry lub youtube. Wyjątkiem jest tylko Foobar, gdyż pomimo problemu z dźwiękiem w wyżej wymienionych aplikacjach Foobar działa zawsze.

Przeskanowałem system [XP SP3] antyvirusem Avira, do tego Spyboot, jednak nic to nie daje

Załaczam link do zdjecia z komunikatem, w którym jest powiedziane ze sterwonik jest wykorzystywany przez inny program, jednak nie mam pojecia przez jaki, poniewaz nic tam nie jest uruchomione o czym bym nie wiedział…a może …hym…

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … f8960.html

Spróbuj zainstalować starszą wersje sterowników ze strony producenta, uaktualnij stery od płyty głównej. Miałem podobny problem kiedyś ale to była wina programu ponieważ nie kończył zadania i cały czas był uruchomiony choć nie było go widać.

Sterwoniki starszej wesji sprawdzalem wczoraj, sprobuje jeszcze z plyta glowna jak piszesz.

[EDIT] Zrobilem update plyty glownej i dalej to samo

Dodane 17.01.2009 (So) 18:48

Czy ma ktos jakies pomysly ?? Zainstalowalem nawet te łatki, które niby rozwiazuja problem jakim jest brak wspolpracy Realtek’a z SP3, i dalej to samo.

SP3 ma w sobie te łatki. Co nie które starsze gry np u mnie Delta Force ma problem z obsługą dźwięku bo albo jest spóźniony o 70sec albo zanika ale na aimpie, kmp czy gta 4 dźwięk działa normalnie. Więc szczerze mówiąc nie mam pojęcia co może być przyczyną. Pokombinuj jeszcze ze sterownikami.

Udało mi sie wczoraj naprawic ten bład, wystarczylo jeszcze raz zainstalowac WDM_A406 ze strony Realteka, wiec jesli ktos by mial problem tej natury to niech zainstaluje raz jeszcze ten pliczek.