Znikł mi drugi dysk w systemie i nie działa dzwięk

(Kesi I) #1

Trojan zaatakował mi system i dosłownie nie dawałam sobie z nim rady, bo bardzo szybko się rozchodził po systemie atakując kolejne pliki i stwierdziłam, że sformatuje dysk i wgram na nowo windowsa xp....i od tej pory zaczęły się problemy.

Mam wsadzone dwa dyski, cd-rom i nagrywarkę, jednak przy wgrywaniu windowsa drugi dysk zupełnie zniknął. Sprawdzałam w biosie (AMI BIOS) to w IDE Devicesmam tak:

Primary IDE Master - ST340014A

Primary IDE Slave - CD-RW

Secondary IDE Master - not installed

Secondary IDE Slave - not installed

Czyli drugiego dysku i cd-romu nie ma. Próbowałam zmieniać na Auto (tak wyczytałam na forach) ale nic to nie dawało, wręcz przeciwnie windows nie otwierał się, tylko mogłam wejść do biosu.

Poza tym właśnie odkryłam, że karta dźwiękowa też padła bo wyskakuje mi komunikat "nieprawidłowy sterownik directsound" i wgranie nowych sterowników i directa nic nie dało.

Przywróciłam system i było dobrze do czasu kiedy nagle okazało się, że drugi dysk znowu znikł dosłownie sam i nagle....

Nie wiem co już robić, a na forach nie znalazłam żadnej odp dotyczącej tego problemu....proszę o pomoc :frowning:

(Cosik Ktosik) #2

Zrób reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

(Agatonster) #3

kesi_i ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Kesi I) #4

Dziękuję, dyski już wszystkie działają:slight_smile:

Zostaję jednak problem z dźwiękiem.

Wyskakuję mi taki komunikat przy uruchomianiu Media Player'a: Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku, ponieważ wystąpił problem z urządzeniem dźwiękowym. Urządzenie dźwiękowe może nie być zainstalowane na komputerze, może być używane przez inny program lub może nie działać prawidłowo.

Nazwa płyty głównej: ASRock K7VM2 (3 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

karta dźwiękowa: VIA VT1612A @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Próbowałam zainstalować sterowniki ze strony producenta

http://www.viaarena.com/default.aspx?Pa ... bCatID=105

ale wyskoczyło w czasie instalacji, że nie ma takiego urządzenia.