Zniknął boot loader - Fedora 10


(Drago O) #1

Witam

zainstalowalem Fedoer 10 na miejsce starego Win7 ale oprocz Win 7 na innej partycji miałem XP, po instalacji Fedory nie mam wyboru systemu... jak dodać dodatkowy boot żebym mogł wybierać miedzy Fedorą a XP??


(Kynski) #2

Zainstaluj GRUBa.

http://supergrub.forjamari.linex.org/


(Drago O) #3

dobrze się mowi :smiley: znaczy jak, on jest na plytce czy go pobrac sie da w pakietach?? i jak potem dodac Xp do listy??

bo w opcjach bootloadera w linuxie jest tylko Fedora i other i nic tam się nie da zrobić ani zmienić poza czasem w sekundach...


(Kynski) #4

Przepraszam, zły link podałem.

Prawidłowy mieści się tutaj: http://www.supergrubdisk.org/

Natomiast wszystko jest opisane na wiki: http://www.supergrubdisk.org/wiki/Main_Page

I tą płytkę nagrywasz tak, jak nagrywasz Linuksa. SGD to płyta bootowalna.


(Drago O) #5

wszystko ładnie, pięknie ale jak stworzyć boot lub dodać do boot loadera żeby bez płyty mozna było... bo z SGD nie da się zainstalować gruba chyba, albo ja nie potrafię... żeby tam były wpisane te oba systemy... możesz dokładnie opisać co zrobić??


(Kynski) #6

drago_o : Tzn. Ty nie chcesz zrekonstruować GRUBa. Masz działającego, tylko, że ma on jedynie Fedorę tak?


(Drago O) #7

pobawiłem się tą płytka i przywróciłem boota Winowsowego tak ze XP chodzi... ideałem byłoby gdybyś napisał mi jak dodać Fedore do bootloadera Visty... mam program do edycji tego loadera tylko nie wiem jakie parametry wpisac... bo jest do wyboru, no grub instaled, grbu, lilo, bsd, i jaies jescze, potem wybiera sie partycje, lub opcja NeoLinux ale nei mam pojecia ktore wybrac... Fedora jest prosto po instalacji na standardowych ustawieniach nic nie zmieniane...