Zniknal dysk D - CD

mam problem z dyskiem “D” - cd. mam zainstalowanego windowsa xp i po pewnym czasie zniknela mi ikona dysku “D” z “mojego kompotera”. po wlozeniu plyty cd do stacji dyskow nic sie niedzieje! normalnie wszystko sie otwiera ale nic niereaguje. niewiem co sie stalo ale niemoge uruchomic zadnych plyt cd! nieznam sie za barzo na kompoterach i prosze o pomoc, moze to jakies kable? czy to blad systemu? dzieki z gory!

System widzi napęd :?

Sprawdz w Menadżerze Sprzętu

Konflikt sprzętowy,robak,daj loga,może coś siedzi

Jak za słabo wcisnąłem taśmę do nagrywarki to też system jej nie widział :mrgreen: :lol:

Miałem to samo. Jeżeli system wogóle od włączenia nie widzi Cd-Rom’a to poustawiaj w biosie żeby dostosował się. Jeżeli nie podziała wyjmij Cd-Rom’a przeczyść kabel. Jeżeli znowu nie działa to znaczy że Cd-Rom nie jest zgodny z którymś programem lub poprostu się zepsuł (to niestety było w moim przypadku)

miałem coś takiego samego odkręciłem obudowe zmieniłem tasiemki i wszystko chodzi albo ci poszła tasiemka;]

Wiedziałem że o czymś zapomnialem =f.

He. Perfidne! Miałem to samo. Musisz docisnąć taki szeroki, szary kabel do płyty głównej, albo kabel Molex do CD-ROMu, czy nawet ten szary.

Pozdrowienia!