Zniknął "Mój komputer"

(Zbyszek Macos) #1

Mniejsza o to z jakiego powodu, ale:

• zniknął 'komputer" z menu Start (na pulpicie również go nie ma), co znacznie utrudnia mi przeglądanie zawartości dysku - wszystkich partycji;

• kosz jest ciągle pełny, albo pusty - w zależności od wyboru w "Ustawienia ikon pulpitu". #-o

Jest to mocno irytujące, a i po prostu dezorientuje i przeszkadza.

Będę wdzięczny za każdą pomoc czy sugestię.

(Kacper1920) #2

PPM na Pulpit >> Na niebieskim pasku z lewej strony Zmień ikony Pulpitu >> zaznacz Komputer >> ok i bedzie

(Olixxx94) #3

zbyszek.macos , sprecyzuj: czy masz tam jakies pliki, które nie chcą się usunąć??

(Zbyszek Macos) #4

@kacper1920

Chodzi właśnie o to, że w "Zmień ikony pulpitu" "komputer" jest nieaktywny... Jak to zmienić?

@Olcia

Problem polega na tym, że bez względu na to, czy w koszu mam jakieś śmieci czy nie - ikona się nie zmienia. W zależności od ustawień "Zmień ikony pulpitu" jest ciągle pełny lub ciągle pusty.

(Apdjs) #5

jeśli chodzi o kosz to spróbuj tego KLIK

co do Ikony Mój Komputer w menu start:

PPM na pasek zadań :arrow: właściwości :arrow: zakładka Menu Start :arrow: Dostosuj zakładka Zaawansowane :arrow: zobacz czy jest zaznaczony Mój komputer " wyświetl jako łącze, lub wyświetl jako menu" jeśli nie to zaznacz i OK później Zastosuj i OK

a na pulpicie

PPM :arrow: właściwości :arrow: Pulpit :arrow: Dostosuj Pulpit :arrow: zobacz czy jest zaznaczony Mój Komputer oraz Kliknij na Przywróć domyślna na Koszu pustym i pełnym

(Zbyszek Macos) #6

Dzięki! =D> Kosz już "pracuje".

Zgodnie ze wskazówkami - należało usunąć Iconcache.db, a w Ustawieniach ikon pulpitu formalnie zmienić ikony kosza pełnego i pustego z domyślnej lokalizacji (C:\Windows\system32\imageres.dll).

Niestety pozostaje jeszcze problem braku "komputera" w Menu Start. #-o

W "Dostosowywaniu menu Start" po prostu nie ma pozycji "Mój komputer", ustawienia domyślne przestawiają aktywność obecnych opcji.

Jak spowodować obecność "Komputera" w Menu Start :?: