Zniknął przycisk "biblioteki"/"eksplorator"(?) z paska zadań

Jak w temacie. Chciałbym go przywrócić…

Chodzi o ‘‘ten’’ przycisk, wcześniej był zawsze widoczny po starcie systemu…

przechwytywanieou.jpg

…a teraz wygląda to po prostu tak

68526394.jpg

Spróbuj ponownie przypiąć Windows Explorer do paska zadań.

Jak próbuję przenosić (przypiąć) Windows Explorer (czy nawet skrót do niego) -

  • nie można. Przy przenoszonej ikonie pojawia się mała ikonka: czerwony okrąg przekreślony w środku.

Z kolei jak próbuję przenosić (przypiąć) inną ikonę (czy skrót do niej) -

  • pojawia się ikonka błękitnej strzałki i “Przypnij do Windows Explorer”…

Otwórz dowolne okno Eksploratora (np. Komputer), kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę otwartego okna Eksploratora -> Opcja “Przypnij do paska zadań”. Powinno pomóc :slight_smile:

nie mam takiej opcji…

Spróbuj tak:

na pulpicie utwórz Nowy skrót (PPM -> Nowy -> Skrót), lokalizację wpisz %windir%\explorer.exe i nazwij go dowolnie lub po prostu Explorator Windows. Tak utworzony skrót (jest identyczny z tym co jest na pasku zadań) przypnij do Paska.

tak jak pisałem wcześniej

(dodam, że mam zalaną klawiaturę… przy próbach jej naprawiania mogłem wcisnąć jakąś ‘magiczną’ kombinację klawiszy. do jutra jestem zmuszony korzystać z ‘ekranowej’…)

a gdybym chciał dodać ikonkę IE na pasek zadań to w jaki sposób musiałbym to zrobić…??

Odszukaj IE w Menu Start i kliknij na nim PPM a następnie z menu podręcznego wybierz Przypnij Do Paska Zadań.

Co do tej ikonki o której wspominasz to świadczy ona o tym, że tego elementu nie można zadokować na Pasku Zadań (powodów może być kilka np. taki element już na pasku istnieje).

chyba do czegoś dochodzimy…

nie mam takiej opcji “przypnij do…”

możliwe że usunąłem coś z Shella w rejestrze ?

Dodane 08.01.2010 (Pt) 17:27

Rozwiązanie problemu:

1. Utwórz plik *.reg (dowolna nazwa, rozszerzenie “reg”), edytuj go, wpisz/wklej poniższy kod i zapisz.

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile]

"IsShortcut"=""


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut]

"IsShortcut"=""


[HKEY_CLASSES_ROOT\piffile]

"IsShortcut"=""


[HKEY_CLASSES_ROOT\WSHFile]

"IsShortcut"=""


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons]

"29"=-

2. Otwórz go (podwójne kliknięcie lub RMB i pierwsza pogrubiona opcja z góry, tj. Scal), kliknij na “Tak”, kliknij “OK”.

3. Zrestartuj komputer (lub wyloguj się i zaloguj się ponownie).

  1. Teraz możesz przypinać (i odpinać) programy do (od) paska zadań. W tym “C:\Windows\ explorer.exe”.