Zniknął przycisk "biblioteki"/"eksplorator"(?) z paska zadań

(kid_m) #1

Jak w temacie. Chciałbym go przywrócić...

Chodzi o ''ten'' przycisk, wcześniej był zawsze widoczny po starcie systemu...

przechwytywanieou.jpg

...a teraz wygląda to po prostu tak

68526394.jpg

(rgabrysiak) #2

Spróbuj ponownie przypiąć Windows Explorer do paska zadań.

(kid_m) #3

Jak próbuję przenosić (przypiąć) Windows Explorer (czy nawet skrót do niego) -

• nie można. Przy przenoszonej ikonie pojawia się mała ikonka: czerwony okrąg przekreślony w środku.

Z kolei jak próbuję przenosić (przypiąć) inną ikonę (czy skrót do niej) -

• pojawia się ikonka błękitnej strzałki i "Przypnij do Windows Explorer"...

(Max Graczyk) #4

Otwórz dowolne okno Eksploratora (np. Komputer), kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę otwartego okna Eksploratora -> Opcja "Przypnij do paska zadań". Powinno pomóc :slight_smile:

(kid_m) #5

nie mam takiej opcji...

(Plgracz) #6

Spróbuj tak:

na pulpicie utwórz Nowy skrót (PPM -> Nowy -> Skrót), lokalizację wpisz %windir%\explorer.exe i nazwij go dowolnie lub po prostu Explorator Windows. Tak utworzony skrót (jest identyczny z tym co jest na pasku zadań) przypnij do Paska.

(kid_m) #7

tak jak pisałem wcześniej

(dodam, że mam zalaną klawiaturę... przy próbach jej naprawiania mogłem wcisnąć jakąś 'magiczną' kombinację klawiszy. do jutra jestem zmuszony korzystać z 'ekranowej'...)

a gdybym chciał dodać ikonkę IE na pasek zadań to w jaki sposób musiałbym to zrobić...??

(Plgracz) #8

Odszukaj IE w Menu Start i kliknij na nim PPM a następnie z menu podręcznego wybierz Przypnij Do Paska Zadań.

Co do tej ikonki o której wspominasz to świadczy ona o tym, że tego elementu nie można zadokować na Pasku Zadań (powodów może być kilka np. taki element już na pasku istnieje).

(kid_m) #9

chyba do czegoś dochodzimy...

nie mam takiej opcji "przypnij do..."

możliwe że usunąłem coś z Shella w rejestrze ?

-- Dodane 08.01.2010 (Pt) 17:27 --

... Rozwiązanie problemu:

1. Utwórz plik *.reg (dowolna nazwa, rozszerzenie "reg"), edytuj go, wpisz/wklej poniższy kod i zapisz.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile]

"IsShortcut"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut]

"IsShortcut"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\piffile]

"IsShortcut"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\WSHFile]

"IsShortcut"=""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons]

"29"=-

2. Otwórz go (podwójne kliknięcie lub RMB i pierwsza pogrubiona opcja z góry, tj. Scal), kliknij na "Tak", kliknij "OK".

3. Zrestartuj komputer (lub wyloguj się i zaloguj się ponownie).

1. Teraz możesz przypinać (i odpinać) programy do (od) paska zadań. W tym "C:\Windows\ explorer.exe".