Zniknęła opcja hibernacli laptopa / Vista Business

Czołem,

Guglałem problem, znalazłem tylko jednego biedaka z takim jak ja problemem, ale nikt mu nie pomógł jeszcze. Na forum tez nic.

Mój problem: zniknęła opcja “hibernuj” z opcji zamykania systemu. Nie było nic grzebane, nie zaglądałem do rejestru.

Czy w Viście jest coś podobnego jak w XP, gdzie bodajże wciśnięcie Shift w oknie zamykania systemu pokazywało opcję “hibernuj”?

Byłbym wdzięczny za pomoc, naprawdę często używam hibernacji.

Z góry dzięki i pzdr!

panel sterowania -> opcje zasilania -> zmień ustawienia planu -> zmień zaawansowane ustawienia zasilania -> wsztrzymaj -> zezwalaj na stan uśpienia hybrydowego -> wyłącz

powinno pomóc.

Aby pozbyć się hibernacji nie trzeba się starać ani grzebać. Wystarczy rzeprowadzic oczyszczanie dysku i zaznaczyć, że się chce oczyścić plik hibernacji (zajmuje tyle ila ma się ramu - jest to przestrzeń na dysku zarezerwowana na hibernację) - gdy go już się wywali opcja hibernacji znika.

A wracają do meritum - hibernację w Windows VISTA można włączać i wyłączać z wiersza poleceń:

powercfg -h off

powercfg -h on

odpowiednio do włączania i wyłączania!

Witam!!Taki problem występuje często prz braku sterów od grafy.Zainstaluj od nowa stery grafy ipowinno się poprawić.

Możesz mieć rację Osator, dwa dni temu oczyszczałem dysk (narzedziem systemowym) i zaznaczyłem wszystko jak leci, tak jak to miałem w zwyczaju w XP.

Dzięki za odpowiedzi, sprawdze jak tylko dorwę się do lapa w domu i dam znać, przyda się innym userom. Pzdr.

Złączono Posta : 05.09.2007 (Sro) 17:38

Osator, dzięki za pomoc.

powercfg -h on z wiersza polecenia działa.

Wspomne tylko, że by z powrotem włączyć hibernację, trzeba wyłączyć UAC - inaczej powie nam, że nie mamy odpowiednich uprawnień.

Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam :slight_smile: