Zniknęła partycja - proszę o pomoc

Witam,

mam Windę XP i Lunux’a Ubuntu 7.04

pod Windą, w programie Paragon Partition Manager z partycji linuxowej wydzieliłem 1 giga na inną partycję. Wszystko działało ok, dane były, ale po dwóch restartach linux pisze mi, że “katalog /home/andrew jest ustawiony na home, ale nie istnieje”, bla bla… w Windows, (PM), pokazuje, że partycja jest niesformatowana.

Najprostsze wyjście to format, ale mam tam ważne dane, a kopie zapasowe są lekko nieaktualne…

Zna ktoś program do naprawy tej partycji, albo odzyskania danych? Programy takie jak Undelete plus opierają się na partycjach Windy i nie widzą innych

Dzięki za pomoc

EDIT: Problem jest już rozwiązany, może nie do końca, bo sformatowałem dysk i przywróciłem kopię zapasową. Straciłem trochę danych, ale da się (może) jakoś odtworzyć xD

Program testdisk (pod linuxa) powinien ci przywrócić tablicę partycji (najprawdopodobniej w tym leży problem)

nie stracę żadnych danych?

wolę się upewnić, już 2 razy sporo straciłem…

EDIT: Linux w ogóle nie chce działać. Nie mogę się zalogować na swoje konto, ani na roota (sam wyłączyłem tą opcje i korzystam tylko z sudo), a w trybie awaryjnym konsola nie widzi niczego: ani testdisk, ani apt-get. Do tego drugiego wyświetla coś w stylu “Nie można znaleźć aplikacji ‘apt-get’ użyj polecenia ‘apt-get install apt-get’ aby zainstalować”… :frowning:

Nie ma czegoś na Windowsa? Wiem, że to mało prawdopodobne, w końcu partycja jest ext3, no ale…

testdisk jest na przykład w systemie systemrescuecd (google.pl)

andrew7 zmień proszę tytuł na konkretny - użyj przycisku icon_edit.gif