Zniknęła partycja!

mam taki problem, mojej kolezance zniknęła z kompa ( laptopa ) druga partycja dysku … zamiast niej ma ikonke napędu!!

nie wie jak to sie moglo stac, bo komp lezal przez pewien czas w domu i nikt na pewno go nie ruszal- a przed wyjazdem wszystko bylo w porzadku ( przynajmniej byla partycja C i D ).

Teraz laptop jest u mnie i staram sie cos z nim zdzialac : przeskanowalem go AdAwarem, Spybotem, i Pandą (-slyszalem,ze jest wirus, ktory powoduje znikniecie partycji) - dwa wykryly parę brudów-ale partycji jak nie bylo,tak nie ma:(

Troche kolezance zalezy na"odnalezieniu" tej partycji, poniewaz ma tam juz poczatek swojej pracy magisterskiej.

PS dodam,ze playlista z winapma ( na ktorej byla muzyka z tej felernej partycji) -poprostu szaleje :o

prosze dajcie jakies wskazowki co mam dalej robic …

Złączono Posta : 02.09.2005 (Pią) 17:13

system to Win 98

Złączono Posta : 02.09.2005 (Pią) 17:39

dałem teraz na skanowanie dysku w celu znalezienia błędów i oto co mi się pojawiło:

Program ScanDisc znalazł bajtów danych 523997184 w utraconych fragmentach pliku 1. Utracone fragmenty plików mogą być uzytecznymi plikami lub folderami, ale prawdopodobnie zabieraja tylko miejsce.

(i 3 opcje )

1.porzuc zagubione fragmenty plików i odzyskaj miejsce

2.konwertuj utracone fragmenty plików na pliki

3.zignoruj bład i kontynuuj.

co robic ??

O ile notebook posiada flopa, uruchom go z dyskietki startowej.

Zobacz czy pod dosem będzie widziana partycja, jeśli tak to:

Dobrze byłoby byś na dyskietkę startową wrzucił małą aplikację Volkov Commander, dzięki której możesz przenieść dane na partycję C: w sposób łatwy i przyjemny :slight_smile:

http://www.egner-online.de/vc/en/intro.shtml

Z powyższej strony ściągnij sobie VC

Pozdrawiam :okulary:

tylko,ze uuuuuuuu :confused: partycja D jest 5 razy wieksza niz C, ktora sie ostała - na razie komp naprawia błędy na dysku (wyglada to,ze odnalazł zagubiona partycje) - zobaczymy z tego co wyjdzie:) a pozniej ewentualnie najwazniejsze rzeczy skopiuje na C :slight_smile:

mam tylko prosbe bo nie mam doswiadczenia w systemie 98: czy moge odpalić BIOSa płytką ??

Złączono Posta : 02.09.2005 (Pią) 19:35

niestety nie udało się wejść na partycje D - chociaz został wykryty przy skanowaniu w poszukiwaniu błędów :frowning:

Jeżeli błędy wywala to nie ciekawie, użyj programu HDD Regenerator 1.41 naprawi bad sectory i dobrzeby, było jakbyś miał jakiś program typu: PartitionMagic 8.0