Zniknelo 152GB

witam mam problem z dyskiem WD 1600JB 160 GB mianowicie podłączylem go do kompa wujka i nie zauwazylem ze ma tasme odwrotnie podlaczoną uruchomilem i pokazalo sie te okienko dosowe gdzie pokazuje parametry dysku ramow itd. tylko bylo wszysdko poprzesowane ze nie dalo sie tego odczytac szybko wylaczylem kompa i od tego czasu instalka windy (bo windows nie chcial sie uruchomic) widzi tylko 8 GB :shock: :evil: tak samo jest w biosie zainstalowalem linuxa a ten widzi ponad 140 GB macie jakis pomysl jak przywrócic te 152 GB??

Witam!

Może problem leży po stronie partycji dysku. Spróbuj podzielić dysk od nowa na partycje.

Kiedyś przy zakupie nowego dysku 80Gb miałem partycje na początku 2GB i dopiero po podzieleniu dysku na partycje wszystko wróciło do normy;)

Pozdrawiam!

Utwórz od nowa partycje.

czyli jezeli podziele te 8 GB to powinno byc ok??powinien widziec pozostale 152 GB??

Złączono Posta : 18.06.2007 (Pon) 20:05

sproboje zrobic tak jak proponujecie napisze czy pomoglo

Nie masz podzielić tych 8 GB tylko skasować wszystkie partycje i utworzyć je od nowa.

Też mam ten dysk windows widzi mi 146gb w 2 partycjach :slight_smile: sprawdzałem u kumpla i u niego też widzi 146gb :o Te zanikanie części dysku to musi być jakaś wada konstrukcyjna tych dysków. :slight_smile:

skasowalem partycje ta 8GB i nic dalej widzi 8 GB a na linuxie widzi 149GB

teraz format i od nowa partycycje

Jak to nie pomoże to reklamacje do sklepu :wink:

Widać że się z kumplem znacie na komputerach :twisted: Producenci dysków przyjmują inną definicje gigabajta. Stąd różnice między pojemnością podaną przez producenta, a rzeczywistą. Radzę o tym doczytać.

Hmm dziwne. Sprawdz szpilki w tym dysku tam gdzie podłączasz taśme. Twierdzisz, że podpiąłeś ją odwrotnie. Zobacz na rysunku: rysunek

Brakuje szpilki nr C20 a na taśmie otworek ten jest zaślepiony, po to żeby nie podpiąć przez pomyłkę odwrotnie taśmy. Nad szpilką C19 jest przerwa (luka) w plastiku. Taka jakby prowadniczka w którą wsuwa się garbek z wtyczki taśmy.

Tutaj jest twój dysk i też nie ma szpilki: WD1600JB,

zresztą jak każdy jeden twardzielek.

Musiałeś użyć trochę siły aby to podpiąć odwrotnie, co?

:shock:

Czy jak to jest??

szpilki sa ok ja tasme mialem dobze podlaczona do twardziela to wujek mial zle tasme do kompa podlaczona ta krudsza strona do plyty w brew pozorom roznica kolosalna po za tym co do tej zaslepionej jednej dziurce w tasmie to robia teraz tasmy bez zaslepek

Mi napisali że mam 120Gb a wyświatla mi 111Gb :mrgreen:

Tak a u mojego kuzyna jest dysk 250gb i widzi 249,8gb :stuck_out_tongue:

akurat… to jest technicznie nie możliwe

Ale tak jest tylko że on ma 1 partycje :smiley:

niech się ktoś inny na ten temat wypowie bo mi i tak nikt nie uwierzy a swoje wiem i mówię że jest to niemożliwe

Wielkie nieba nie wiedziałem że przyjdzie taki dzień że zgodzę się z lamerem haker95 ale on jednak ma racje. Producenci dysków stosują inną miarę bajta niż to się przyjeło w rzeczywistości stąd na dysku 40 Gb będzie nieco więcej niż 36Gb na dysku 160Gb będzie ok. 149Gb i niema takiej możliwości żeby na dysku 250 Gb systemy operacyjne mogły zagospodarować niemal tyle samo. A to że ktoś ma jedną a nie dwie czy 5 partycji nie ma w tym wypadku większego znaczenia.

Tomek a na jakim systemie pracujesz zainstalowany XP +SP2

Twoje posty są nie na temat Regulamin napisał: 2.8. Należy unikać zbaczania z tematu podczas udzielania odpowiedzi w danym temacie.

1Gb ma 1024Mb

a dla producętów dysków 1Gb ma 1000Mb

i wychodzi co wychodzi :stuck_out_tongue: