Zniknęło 20GB pojemności

Ponawiam mój poprzedni post o stracie 20GB pojemności.

Chciałem stworzyć nowa partycje i odjąłem z partycji D 20GB.Po tej operacji z dysku zniknęło 20GB ale nie pojawiło się nic do utworzenia nowej partycji.

Zmian dokonywałem w Zarządzaniu Dyskami.

System W7 HP x64.

Dodaje dwa zdjęcia aby lepiej zobrazować sytuacje.

unledohi.png

Uploaded with ImageShack.us

unled1um.png

Uploaded with ImageShack.us

A jak policzyć to jest OK. Zobacz pojemności poszczególnych partycji i je dodaj. Więc nic nie zgineło. Prawdopodobnie nie chce ci odjąć z D dlatego że jest tam plik wymiany. Przenieś go na C albo dokonaj zmian poza systemem programami GParted lub innym podobnym.

Tylko rzeczywista pojemność dysku 160GB wynosi 149 z hakiem a tu po dodaniu jest około 130 wiec czegoś chyba brakuje?

Dysk 160GB nidy nie uzyszkasz tych 160. A tablica partycji?? Tu masz 3 partycje. I jakie 130 no chyba jest problem z liczeniem. Ja widzę 20GB partycji C, D ma 128,93GB i partycja BOOT 100MB. Licz to co masz na dole. Poza tym dyski “160GB” tej rzeczywistej pojemności mają po założeniu partycji 149GB i tak było i będzie.

Prawdopodobnie nie masz zatwierdzonych akcji i nic nie zmieniło. Ja zawsze takie coś wykonuję z zewnętrznego programu, i jak napisałem wcześniej masz plik wymiany (Page File) na drugiej partycji zmień jego lokalizację na C wtedy Widows powinien zatwierdzić zmiany.

Spróbuje tak jak piszesz.

Dodane 16.09.2011 (Pt) 20:13

Niestety nic się nie zmieniło.

Dodane 16.09.2011 (Pt) 20:23

I dlaczego na pierwszym zdjęciu gdzie jest Eksplorator partycja D wynosi 109GB,a w Zarządzaniu jest 109 i 128.Przed tym odjęciu w Eksploratorze partycja D miała 128GB.