Zniknęły dane z pendrive'a


(blaise) #1

Mam problem-otóż zniknęły wszystkie dane z pendrive'a, a w ich miejsce pojawił się dziwny plik U

Jak sprawdzam zajęte miejsce na dysku to pokazuję jakby te pliki były. Może zrobiło się tak przez przepełnienie dysku? Wolnego zostało tylko 20mb z 2gb..

Siostra miała tam ważne pliki na studia, więc mam nadzieję, że obejdzie się bez formatowania..


(Tomulus2) #2

nie wiem dokładnie jak Ci pomóc ale możesz spróbować odzyskać dane programem PC Inspector File Recovery, mi się to udawało jak nie mogłem się w ogóle dostać na dysk, może ktoś Ci pomoże w inny sposób, pozdro


(Henio Mazurek) #3

Pomóc powinien również Testdisk.


(Mirekgw) #4

Poczytaj tu

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 ... #komentarz


(blaise) #5

a moglibyście trochę pomóc jak działać w tym Testdisku?

Wybieram dysk, dalej intel do pendrive'a tak? i co dalej analizę? bo brałem to, wyszukiwanie plików, ale nie wyskakiwały żadne

starałem się kierować trochę tym http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in ... pic=2948.0 poradnikiem, ale tak ciężko, bo tu są tak chaotycznie trochę opisane wszystkie opcje.

a i dzięki za odzew :slight_smile:

-- Dodane 21.02.2009 (So) 14:31 --

dodam może screena, bo teraz zrobiło się coś takiego--> http://screenpendrive.patrz.pl

jakieś pliki z dziwnymi znakami (obce kodowanie?), rozmiary tych plików też jakieś kosmiczne, bo razem mają 20gb, a pendrive ma 2gb.. ( ale w właściwościach pokazuje prawidłowo-tyle zajęte ile miałem plików) Zwróćcie tez uwagę, że nawet w nazwie dysku się zrobiła taka dziwna nazwa..

OCB :?: :expressionless:


(Henio Mazurek) #6

W Testdisk wybierasz dysk, dalej Proceed. Jeśli to pendrive to albo zaznaczasz opcję Intel, albo None. Testdisk zazwyczaj samoczynnie ustawia tą funkcję i zazwyczaj jest to None. Dalej klikasz Analyse i Quick Search. Jeśli nic się nie pojawi możesz kliknąć Deeper search. Następnie wciskasz P (wyświetli się struktura dysku). Zazwyczaj usunięte pliki (przynajmniej na pamięci wymiennej) wyświetlone są na czerwono. Dalej wciskasz C i ustawiasz lokalizację do której Testdisk będzie pliki kopiował.


(blaise) #7

no i znalazł mi tylko pliki (na biało) te 'obce' co są na dysku obecnie..

nic czerwonego..

to znaczy, że nie da się nic odzyskać? :roll:

kurde, czytam komenty ludzi i większości sporo odzyskuje, a mi nawet trochę nie.. :cry:


(Henio Mazurek) #8

Poszperałem co nieco na temat Twojego problemu w sieci. Zawsze występuje problem z pamięcią wymienną i tworzone są pliki emsdos, ntldr i inne o dziwnych nazwach. Dysku nie da się nawet sformatować. W grę może wchodzić mechaniczne uszkodzenie. Możesz sprawdzić go na obecność wirusów, bo niektóre szyfrują pliki, a inne mogą prowadzić nawet do uszkodzenia nośnika. Jeśli nic nie pomoże i dalej nie będziesz mógł normalnie używać pendrive'a oddaj go do serwisu (może uda się dane odzyskać).