Zniknęły programy z dysku-pomocy!

Bardzo proszę o rady jak rozwiązać mój problem to chyba moja ostatnia deska ratunku-Panstwa pomoc.Otóż zainstalowałem wczoraj program do analizy tech.spólek GPW-Fibotrader na dysku D.Niestety nie spełniał moich oczekiwań i go odinstalowałem i wydawało się wszystko ok aż do momentu w którym dziś włączyłem kompa i na pulpicie ikonki programów zainstalowanych na D(te z dysku C pozostały bez zmian) zmieniły wygląd na zwykłe ikonki prostokątne ale to nic,bo przy próbie uruchomienia pojawia się komunikat że pliki te zmieniły nazwe lub miejsce i nie można ich odszukać,ręczne szukanie też nic nie daje.Otwarłem dysk D a tam o zgrozo pusto tylko 2 zresztą też puste foldery Data i Script. Na nieszczęście na tym dysku były w większości programy edukacyjne mojej córki i masę zdjęć i amatorskich filmów z nią w roli głównej teraz w domu jest wielki płacz i lament a ja jestem bezradny próbowałem przywracania systemu ale bez skutku.Bardzo liczę na pomoc Forumowiczów-dziekuję!

Jak przywracanie systemu nic nie daje to chyba już nic nie możesz zrobić :-k

Dodane 07.10.2009 (Śr) 17:28

A zrób tak: Mój Komputer :arrow: Dysk Lokalny D :arrow: PPM :arrow: Właściwości podaj ile jest zajetego miejsca. Jeżeli zero tzn. że komputer sformatował dysk D i nie ma powrotu

364MB- zajęte a 129GB wolne a gdy wchodzę w D widzę tylko 2 puste foldery więc skąd te 364 MB?

A masz włączoną funkcje przywracania systemu ? a jak nie masz to powiedz jaki masz system ?

tak mogę przywracać system,mam Windows XP Z sp2

Jak nic nie pomoże, to najważniejsze - nie nadpisuj niczym tej partycji! I użyj jakiegoś programu stąd:

http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwanie-danych,Kategoria,Windows,86.html

co to znaczy “nie nadpisuj partycji” nie jestem zbyt biegły w komputerach

tzn. nie zapisuj absolutnie niczego na partycji D

ściągnij jakiś program do odzyskiwania danych, polecam ten: http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Prog … 13044.html

zapisz go sobie na jakiej chcesz partycji poza D oczywiście, zainstaluj również na innej partycji niż D

przeskanuj tym programem partycję D

jeśli program znajdzie pliki które powinny być na tej partycji to wybierz ich odzyskiwanie, ale nie zapisuj tych odzyskanych na partycji D (wybierz dowolną inną)

Ok.ale kiedy mogę zacząć coś na tej partycji zapisywać czy po odzyskaniu-OBY- mogę jakieś programy od razu instalować albo te multimedia które w tej chwili odzyskuję na inna partycje czy będę mógł później przenieść w stare miejsca na D

oczywiście, po odzyskaniu będziesz mógł przenieść wszystko na partycję D (najlepiej po wcześniejszym formacie tejże partycji)