Znikneły punkty przywracania systemu

Witam!

Mam WinXp SP2.

Nie mam żadnego punktu przywracania w tym miesiącu!!??

Nie mogę nawet cofnąć się do Maja??

Ostatnio przywracałem system gdzieś na początku Maja i od tam tej pory w ogóle tam nie zaglądałem i nic nie zmieniałem.

Zazwyczaj miałem co 2-3 dni automatycznie zapisywany punkt przywracania systemu.

Dziś był mi bardzo potrzebny, – aby cofnąć o parę dni – a tu nic! !!

Proszę o pomoc poradę

Dziękuje

To co chcesz przywracać coś czego nie ma, czy oczekujesz porady jak utworzyć punkty przywracania które nie zostały wcześniej utworzone :? :? :?

Właśnie chciałem przywrócić ustawienia poprzednie - a tu nic - nie ma żadnego punktu przywracania w tym miesiącu. A dziś mamy 11 Czerwca i zazwyczaj automatycznie robił mi komp co 2 -3 dni. Dlaczego tak się stało?? Tym bardziej dziwne, ze ja tam nic nie mieszałem.

Może istnieje inna możliwość, aby uaktywnić te (być może uśpione) punkty przywracania i cofnąć ustawienia z dziś na 2-3 dni temu.

Krotko mówiąc dziś namieszałem trochę w kompie i jak zazwyczaj robię – czyszczę i usuwam niepotrzebne rzeczy i dla świętego spokoju cofam o jakieś dwa dni system – kiedy wiem, ze było wszystko cacy. A dziś akurat nie mogę tego zrobić??

Nie chodzi mi, ze czegoś tam nie ma (punktów przywracania) – ale dlaczego, i co zrobić aby to nie powtórzyło się, aby zawsze były te punkty.

Ręcznie od czasu do czasu robię te punkty, – czyli wiem jak to się robi. Nie o to mi chodziło!

Jakiego używasz antyvirusa.

Słyszałem, że Kasperski usuwa punkty przywracania

Zapomniałem napisać, ze kumple mi mówią całkiem poważnie ze czeka mnie format!!

Oni cos takiego mieli jak ja teraz.

Dziwne, bo mój komp chodzi dobrze.

Ja przez ponad rok nie miałem żadnych poważnych problemów z kompem i punkty przywracania były bardzo pomocne.

Dlatego dziwi mnie fakt, ze komp nie robi tego automatycznie??

Patrzyłem w ustawieniach i wygląda na to, ze ta funkcja, powinna działać prawidłowo.

A jeżeli cos się u mnie stało - to mogę codziennie ręcznie robić.

Złączono Posta : 11.06.2006 (Nie) 18:55

avasta

Punkty przywracania tworzą się gdy instalujesz jakis program lub zmieniasz coś w konfiguracji,chociaż nie zawsze,najlepiej tworzyc je samemy przed “mieszaniem w kompie”

Zgadza się ja mam Kasperskyego i pousuwał mi punkty przywracania te tworzone automatycznie i ręcznie :evil:

Czy najnowsza wersja Avasta może tak jak Kaperski zablokować opcje przywracanie systemu??

Mam jeszcze jedna rzecz – może mi ktoś potwierdzi i podpowie.

Mam partycje (główną systemowa) ponad 26GB.

W ustawieniach przywracania systemu jest suwak jest ustawiony na max – na ponad 3 GB, czyli 12% pojemności partycji/dysku.

Ja czasami mam ponad 22-24 na dysku i komp mnie informuje, ze przekroczono te magiczne 12% i abym usunął jakiś niepotrzebne programy – bo będzie działał niestabilnie.

Pytanie – na ile mogę obniżyć ten suwak – do ilu procent, aby przywracanie działało automatycznie?

Od pewnego czasu trzymam wolnych 4-5 GB na tym dysku, ale może kiedyś zaskoczyło,bo miałem mniej niż 3GB i zatrzymała się automatyka.

Fajnie ale po co trzymać “archiwalne” punkty przywracania. Jeżeli po zmianach jakie wprowadziłem komputer działa stabilnie i poprawnie usuwam “stare” punkty przywracania.

Bardzo często usunąłem już jakiś program i przywracanie komputera do stanu z przed jego zainstalowaniem powodowałoby właśnie jakiś błędów.

Przestrzegam zasady aby przed instalowaniem jakiegoś programy “wyczyścić” system z niepotrzebnych punktów, chyba najlepszą na to metodą jest “wyłączenie” przywracania i jego ponowne “włączenie”. Przed instalacją każdego programu tworzę ręcznie punkt przywracania.