Zniknięcie danych z partycji systemowej

Cześć,

Otrzymałem dzisiaj niemiłą niespodziankę…

Coś wyczyściło mi partycję systemową, nie mam pojęcia jakim cudem.

Wczoraj wyłączając kompa wszystko było ok, nic ostatnio nie instalowałem nawet.

Dzisiaj odpalam, a tutaj komunikat, że system jest uszkodzony, jak się potem okazało w ogóle go nie było na partycji już.

Zainstalowałem system od nowa, z opcją “Niestandardowa” (win 7), ale na dysku nie ma nic oprócz systemu.

Druga partycja nie tknięta.

Ktoś może mi powiedzieć co się stało ? Wirus ?

OTL

Extras

adrianz261 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Logi w zasadzie czyste. Pliki po Combofixie usuń ręcznie

Witaj !

Pobierz program Malwarebytes Anti-Malware i postępuj według wskazówek

Link do programu :

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

1.Uruchom program Malwarebytes Anti-Malware

2.Gdy wyświetli się pytanie o aktualizacji naciśnij przycisk “Tak”

3.Po zakończeniu skanowania gdy wyświetli się pytanie o uruchomieniu ochrony odmów

4.W zakładce “Skaner” wybierz “Pełne skanowanie”

5.Po wybraniu tej opcji naciśnij przycisk “Skanuj”

6.Zaznacz tylko dysk C i naciśnij “Skanuj”

7.Po zakończeniu skanowania gdy zostaną wykryte zagrożenia kliknij “Pokaż wyniki”

8.Usuń zagrożenia klikając “Usuń zaznaczone” gdy program zapyta o ponowne uruchomienie komputera zezwól na ponowne uruchomienie

9.Przeskanuj komputer ponownie programem Malwarebytes Anti-Malware

Cześć,

Skaner nie wykrył żadnej infekcji.

Pojawił się także problem z dostępem do części plików z drugiej partycji, jakoby nie mam uprawnień.

Nigdy nie korzystałem z kontroli dostępu, więc jest to bardzo dziwne.

Do każdego folderu muszę ręcznie odzyskiwać uprawnienia :confused:

Witam ponownie !

Tym razem spróbuj z programem Comodo Cleaning Essentials

Link : http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Clea … 29620.html

1.Wypakuj pliki

2.Wejdź do folderu gdzie wypakowałeś pliki

3.Otwórz plik CCE.exe w folderze CCE

4.I wybierz full scan

5.I gdy skaner zapyta o ponowne uruchomienie zezwól

6.I potem zaczekaj aż aktualizacja i skanowanie się zakończy

7.Usuń wszystkie znalezione zagrożenia

Potem daj znać czy to coś dało

Cześć,

Comodo nic nie znalazł.

Mam nadzieję, że ta sytuacja już się nie powtórzy …

Dzieje się coś tutaj dosyć dziwnego jeżeli wirusów nie ma ! Jeżeli instalowałeś aktualizacje na bieżąco to coś się dzieje z dyskiem twardym ! Gdy nie instalowałeś aktualizacji zainstaluj je

Zawsze mam aktualny system, nie ściągam pirackich gier itp., programy instaluje w wersjach studenckich.

W takim wypadku czas stworzyć nowy backup partycji i nagrać gdzieś obraz systemu :confused:

Ktoś poleci program do testowania dysku ?

http://www.dobreprogramy.pl/HDDlife,Pro … 13301.html

Dzisiaj, odpalając komputer przy ekranie “Loading operating system…” pokazał się komunikat “boot disk failure”. System uruchomił się po resecie, ale teraz co chwila przycina się,w tym momencie dysk zaczyna dziwnie “klikać”.

Edycja: Program ciągle wyświetla użycie dysku na poziomie 50 %, chwilami transfer całkowicie zanika, nie słychać wtedy pracy dysku.

Ok, teraz wyświetla się status “urgent” i pisze "Reallocaited sector count - 40% ". Producentem dysku jest Seagate.

Hmm temat więc nie na ten dział :slight_smile:

“Boot disk failure” oznacza że dysk jest uruchomiony z błędem wiążę się to z tym że dysk jest uszkodzony więc najlepiej zrobić kopię zapasową i wymienić dysk na nowy

Podjąłem już odpowiednie kroki, backup zrobiony, ale nie mam gdzie teraz kupić płyt DVD, więc zgram go jutro. Dysk próbuje ratować skandyskiem, jakieś tam sektory udało mu się naprawić, pasek HDDLife pokazuje teraz 36 %.

Okej