Zniknięcie dysku C

Witam. Przeczytałem na forum o tym, aby poprzez panel sterowania->narzędzia administracyjne->zarządzanie komputerem->magazyn->zarządzanie dyskami, mogę z dysku jednego na drugi przenieść bez żadngo formata pamięć, a jednak pamięć, którą usiłowałem przenieść jest nieprzeznaczona, a dysk C, z kórego pobierałem tą pamięćnjzwyczajniej zniknał, a zawiera on az 48GB! A system windows vista home basic jest zainstalowany na partycji D! Jak mam odzyskać tą pamięć, aby tn dysk był najzwyczjni normalnie dostępn do danych itd. Czy da się obejść bez formata itp.? Proszę o odowiedzi.

chodzi o wolne miejsce?

jeśli sformatujesz to jeszcze ciężej będzie cokolwiek odzyskać

napisz dokładnie co robiłeś krok po kroku

Nie wiem co usiłowałeś zrobić i co rzeczywiście zrobiłeś. Podejrzewam, że mogłeś wejść do opcji “Zmień literę i ścieżki dysku” i zamiast zmienić C: na inną literę, wybrałeś opcję “Usuń” (literę dysku). Jeśli tak było, literę dysku ( C: ) możesz ponownie przydzielić wybierając jeszcze raz “Zmień literę i ścieżki dysku” -> Dodaj… -> Przypisz następującą literę dysku: C

Jeśli zrobiłeś coś innego, to najpierw musisz spokojnie sprawdzić jaki jest status tego miejsca, które było dyskiem C i uaktualnić Twój opis problemu.