Zniknięcie pracy napisanej w Wordzie

Witam! Proszę o pomoc. Ostatnio zaczołem piszę pracę. Przesłałem ją przez gmaila. Otworzyłem wiadomość, pobrałem. Standartowo wyświetliło się okienko - otwórz w Wordzie. Otworzyłem i pisałem przez następne godziny. U góry w programie napis [Tryb zgodności] (wcześniej pisałem w Open Offisie). Kończe praće. Klikam zapisz. Krzyżyk. Koniec.

Chwila zastanowienia. Przecież nie podałem lokalizacji do zapisania. Nigdzie nie mogę znaleźć nazwy tego pliku.

Czy istnieje szansa ocalenia mojej wielogodzinnnej pracy?

Sprawdź w przeglądarce za pomocą której pobierałeś gdzie Ci pobrało ten plik.

Już sprawdzałem.Jak zawsze do folderu pobrane. Plik pozostał bez zmian.

Dawno nie używałem Worda, ale zobacz w Dokumenty. Możesz też sprawdzić w ustawieniach Worda domyślną lokalizację lub przez historię ostatnio otwartych dokumentów.

 

Możesz też stworzyć pusty doc i kliknąć Zapisz jako (a nie tylko Zapisz) wtedy pokaże Ci ścieżkę.

 

Ostatnia opcja to przez wyszukiwarkę systemową. Plik ma prawdopodobnie taką samą nazwę jak ten ściągnięty przez Ciebie do Pobrane.

 

 

PS. Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale standardowo w takich sytuacjach (ściąganie z maila), to powinieneś wybrać Zapisz, a nie Otwórz w Wordzie i dopiero Otwórz. Wtedy masz większą kontrolę na tym co, gdzie i jak.

Wszystko to, o czym mówisz już wcześniej sprawdzałem. Nie ma nawet w ostatnio otwartych. Wyszukiwałem. Pusto. Znalazłem tylko plik w, stanie niezmienionym. 

Chyba właśnie to atwarcie było błędem.

Nie zapisałeś zmodyfikowanej zawartości więc została Ci ta poprzednia… Raczej tego nie da się odzyskać…

Następnym razem korzystać z bezpieczniejszych rozwiązać (lepszych edytorów z możliwością przywracania lub zapisywania histori okresowo)