Zniknięcie przestrzenii dyskowej

mam następujący problem:

przed formatem miałem 3 partycje. Włożyłem płytkę Windowsa, po bootowaniu z cd wybrałem instalacje. Przed instalacją miałem wybrać partycję na której zainstaluje system i nie zastanawiając się wiele wybrałem partycję 137GB (dysk mam 250GB). Jednak po zatwierdzeniu opcji szybkie formatowanie zorientowałem się, że nie miałem partycji o takiej pojemności, tylko 3 inne o mniejszej. Po zainstalowaniu systemu wszedłem w Mój Komputer i zobaczyłem tylko 1 partycję. w narzędziach administracyjnych>zarządzaniu komputerem>zarządzani dyskami też tylko 1 partycja, w partition magic tak samo, w testdisk to samo :frowning:

po prostu po instalacji systemu znikło mi około 110GB miejsca i już nie chodzi o to, żeby odzyskać dane które się tam znajdowały, tylko chce, żeby odzyskać tą przestrzeń dyskową.

EDIT: dodam, że po bootowaniu ubuntu z płyty i odpaleniu gparted widziałem cały dysk, a w windowsie niestety nie :confused:

EDIT2: nie wiem, czy to może coś pomuc, ale w konsoli systemowej polecenia fixmbr albo fixboot mogą pomóc?

A próbowałeś jeszcze raz odpalić instalatora Windy i w nim zobaczyć jak wykrywa?

skicio , a Masz zainstalowany Service Pack 2? Bez niego nie Masz szans, gdyż nie Masz włączonego 48 bitowego adresowania BigLba: http://support.microsoft.com/kb/303013/pl

jak wyżej, bez Sp2 Xp nie widzi więcej niż 130GB z hakiem

Miałem tak samo. Dysk 250 GB instalator zaczął widzieć dopiero po zintegrowaniu Windowsa z SP2.

ok faktycznie mogłem trochę się wstrzymać z pisaniem tematu, ale 110GB miejsca to dla mnie spora różnica, wić chciałem jak najszybciej odzyskać :slight_smile: Servis pack zainstalowany, a problem zażegnany :slight_smile: dziękuje za pomoc :slight_smile: