Zniknięcie zakładek w Mozilli Firefox!


(Wojtas23 01 91) #1

Zostawiłem sobie na tą noc włączonego kompa, aby ściągały się filmy. No i rano, gdy się obudziłem komp chodził. Leże sobie i nagle się wyłączył. Okazało się, że prądu nie ma. Za jakies 30 min. włączyli prąd, włączam kompa, Mozille Firefox i patrze, a tu nie ma zakładek :frowning: Wszystkie zniknęły i cos sie popieprzyło w Mozlii. Nawet strona startowa się przestawiła.

Czemu tak sie stało ?? Da rade odzyskać te zakładki ??


(Danielm86) #2

przeglądarka się restartowała. Może się to zdarzyć nawet gdy zresetujesz komputer przeglądając internet Firefoxem. Miałem to też z Maxthonem


(Wojtas23 01 91) #3

A jest na to sposób ?? Żeby następnym razem po wyłączeniu prądu mi nie zniknęły one wszystkie :frowning:


(adam9870) #4

:hmmm: Trochę wątpię. Bo widzisz systemy z rodziny Linux czyli np. Gentoo, Slackware wymagają specjalnego systemu plików np. ext 3. I dane które są na partycji która jest w ext3 to podobno po np. wyłączeniu prądu dane sie zapisują. ALe np. pod windowsowymi systemami plików np. FAT32 lub NTFS nie można chyba tak :roll:


(aju) #5

Może pomoze Ci ten temat.


(Wojtas23 01 91) #6

A po co Ci te tytuły filmów ?? hehehe


(system) #7

Poszukaj w katalogu gdzie zainstalowałeś firefoxa. Też mi się kiedyś skasowały zakładki i jak tam poszukałem to jakiś cudem tam były :slight_smile:


(system) #8

Proponuję skorzystać z tego programu --------> KLIK

Jest to program to zapisywania ustawięn FF i Thundenbirda. Możesz zpaisać wszystkie ustawienia zakładki itp. A w Thunderbirdzie także maile. Polecam sam z niego korzystam i czasami zdaża się, że zakładki bądź ustawienia czy historai odwiedzanych witryn zniknie, ale raz na tydzień robie backup i potem nie ma problemu :wink:.


(Kielas05) #9

Najlepiej odinstaluj Firefoxa,usuń wszelkie ślady po nim,przeczyść rejestr.Mi pomogło :slight_smile:


(aju) #10

To zakładek nie przywróci, ani nie zapobiegnie ich znikaniu w przyszłości.

Taki bug firefoxa: nie wiem czemu jeszcze tego nie poprawili.

Najlepiej tworzyć kopię ustawień od czasu do czasu podanymi wyżej programami i w razie problemu pozostaje tylko ją przywrócić.


(Wojtas23 01 91) #11

Ej, powiedzcie mi czemu nie mogę teraz zapisać jakiejkolwiek zakładki?

Daje Zakładki -> dodaj do zakładek -> OK no i nic nie reaguje OK jak naciskam. Nie instalowałem jeszcze tych programów...