Zniknięte miejsce na dysku

Witam i o pomoc pytam,

Użyłem programu My Drivers z wszego portalu. W czasie pracy nastąpiła awaria zasilania. Po restarcie zauważyłem, że zniknęło około 700 MB miejsca na dysku. Czy ktoś wie jak przywrócić dawne sterowniki i odzyskac utracone miejsce ???

Może warto abyś rozważył zakup UPS-a?

Na Allegro już za około 120-140 zł

http://www.allegro.pl/19166_zasilacze_a … text&buy=1

Nie wnikam w stan Twoich sterowników; myślę, że powinieneś robić czasem kopię zapasową partycji startowej na drugi dysk lub inną partycję.

Co do tego, gdzie się podziało wolne miejsce, to możliwości jest kilka:

  • pliki tymczasowe

  • zagubione klastry (lost clusters) i katalogi FOUND

  • pliki zachowane przez system jako backup lub punkty odtwarzania (jeśli masz włączone przywracanie systemu).

  • kosz.

Jeśli masz włączone przywracanie systemu, to możesz spróbować przywrócić wcześniejszy stan systemu z wcześniejszymi sterownikami (co raczej nie odda automatycznie “zagubionych” 700MB.

Jeśli dojdziesz do wniosku, że przywracanie systemu wbudowane w Windows nie jest wystarczająco pewne i skuteczne, możesz zdecydować o wyłączeniu przywracania systemu dla wszystkich partycji (zwolni to sporo miejsca, ale sam musisz dbać o okresowe kopie zapasowe systemu i wszystkich danych użytkowników).

Na pewno uznasz za ciekawe informacje, które może wyświetlić bezpłatny Treesize o “wadze” poszczególnych katalogów (folderów) na dysku:

TreeSize Free V2.1

http://www.jam-software.com/freeware/index.shtml

Być może znajdziesz dużo więcej niż tylko “utracone” 700MB.

Pliki tymczasowe możesz usunąć ręcznie, decydując co kasujesz, a co być może zostawisz. Możesz także użyć narzędzia w systemie (Porządkowanie dysku) lub inych narzędzi (np. CCleaner?).

Zagubione klastry pomoże odzyskać Scandisk. Automatycznie zachowane pliki odnalezionych klastrów znajdują się w ukrytych katalogach FOUND. W znacznej części przypadków katalogi te zawierają tylko śmieci, wśród których rzadko kiedy coś ocalisz.

Cokolwiek zrobisz, nie wpadaj w panikę.

Miłego dnia.

Próbowałeś sformatować dysk i postawić system ??

jejku proponujesz formata bo kolega stracił 700mb ?? :confused:

ja proponuję oczyszczanie dysku przez właściwości dysków lub

Sprawdż program My Drivers ile zajmuje miejsca na dysku.

Prawdopodobnie powiększył się o kopię sterowników.

Sterowniki można pszywrócić w Menedzerze Urządzeń

Pierwsza porada się sprawdziła, dodatkowo odnalazłem inne zbędne katalogi dzięki temu programikowi. Hm…, formatowanie nie tak szybko.

Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych, co oznacza, że dla mnie też, ale na końcu …