Zniknoł jeden dysk po formacie

Jak w temaci sformatowałem dysk C:/ na którym był windows a jednocześnie w kompie miałem 2 dyski twarde C:/ - 40GB od nowości i D:/ - 250GB dokupywany samsung, po formacie mam tylko dysk 40GB C:/. Co zrobić żeby odzyskać ten drugi?

Sprawdź czy dysk jest widoczny w BIOSIE?

Jeżeli jest.

To ten dysk Samsunga jest na pewno złączu SATA a XP bez dogrania sterów go nie ujrzysz :slight_smile:

Sprawdź czy w przystawce Zarządzanie Dyskami (diskmgmt.msc) widoczna jest przestrzeń wielkości 250 GB. Jeśli tak, spróbuj przypisać jej z prawokliku literę, wówczas powinna być widoczna jako kolejna partycja w Moim komputerze.

ludzie, ja nei mam pojęcia na temat kompa, mówice mi gdzie co mam klikać ;p

udało mi sie wejść w zarządzanie dyskami, nie mam czegoś takiego jak partycja 250 mam tylko 40gb…

Chodzi o to, czy dysk jest widoczny przy starcie komputera (na pierwszym ekranie).

Jaki posiadasz system operacyjny (XP, Vista)? Czy Wiesz może jaki Masz do niego zainstalowany Service Pack?

jak włączam kompa to pisze coś o dyskach w pierwszej linijce i w linijce niżej jest coś w stylu:

0 SAMSUNG 232GB

Podaj jaki posiadasz system operacyjny.

Wejdź do menedżera urządzeń i sprawdź, czy jest tam widoczny ten dysk. Do menedżera urządzeń wejdziesz poprzez menu start->uruchom->wpisz devmgmt.msc

tutaj mam tzlko jeden dysk o nazwie ST340016A to jest dysk ktory mialem od poczatku, nie ma tego drugiego

mam xp