Zniknoł jeden dysk po formacie

(Mcartick) #1

Jak w temaci sformatowałem dysk C:/ na którym był windows a jednocześnie w kompie miałem 2 dyski twarde C:/ - 40GB od nowości i D:/ - 250GB dokupywany samsung, po formacie mam tylko dysk 40GB C:/. Co zrobić żeby odzyskać ten drugi?

(eyeti) #2

Sprawdź czy dysk jest widoczny w BIOSIE?

Jeżeli jest.

To ten dysk Samsunga jest na pewno złączu SATA a XP bez dogrania sterów go nie ujrzysz :slight_smile:

(adam9870) #3

Sprawdź czy w przystawce Zarządzanie Dyskami (diskmgmt.msc) widoczna jest przestrzeń wielkości 250 GB. Jeśli tak, spróbuj przypisać jej z prawokliku literę, wówczas powinna być widoczna jako kolejna partycja w Moim komputerze.

(Mcartick) #4

ludzie, ja nei mam pojęcia na temat kompa, mówice mi gdzie co mam klikać ;p

udało mi sie wejść w zarządzanie dyskami, nie mam czegoś takiego jak partycja 250 mam tylko 40gb...

(Cosik Ktosik) #5

Chodzi o to, czy dysk jest widoczny przy starcie komputera (na pierwszym ekranie).

Jaki posiadasz system operacyjny (XP, Vista)? Czy Wiesz może jaki Masz do niego zainstalowany Service Pack?

(Mcartick) #6

jak włączam kompa to pisze coś o dyskach w pierwszej linijce i w linijce niżej jest coś w stylu:

0 SAMSUNG 232GB

(Cosik Ktosik) #7

Podaj jaki posiadasz system operacyjny.

Wejdź do menedżera urządzeń i sprawdź, czy jest tam widoczny ten dysk. Do menedżera urządzeń wejdziesz poprzez menu start->uruchom->wpisz devmgmt.msc

(Mcartick) #8

tutaj mam tzlko jeden dysk o nazwie ST340016A to jest dysk ktory mialem od poczatku, nie ma tego drugiego

mam xp