Zniszczona matryca w laptopie Asus N71Vg

Cześć!

Dzisiaj wieczorem jednemu z moich domowników spadł (zamknięty, wyświetlaczem “do góry”) laptop Asus N71Vg. Gwarancja już się zakończyła/utraciłem ją. Chciałem zapytać ile w autoryzowanym serwisie a ile w nieautoryzowanym serwisie mogę zapłacić za nową matrycę + robociznę? Czy opłaca się kupić matrycę w internecie (np. serwis nowematryce) i potem zanieść do jakiegoś serwisu? Laptop nie spadł na ziemię bezpośrednio wyświetlaczem a “bebechami”. Czy oprócz matrycy podczas upadku mogły się zepsuć inne podzespoły? Jak to sprawdzić bez rozkręcania komputera?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Krzysiu :slight_smile:

Cena samej matrycy - to już zależy gdzie - raczej ok. 300-400, choć zdarzyć się mogą droższe …polując na używkę dasz mniej.

Koszty robocizny - to tez zależy od serwisu, w jednym policzą 50 w innym 150 :stuck_out_tongue:

Tak więc musisz się już po konkretnych serwisach dopytywać ile by za taką usługę chcieli.

Jedno jest pewne, najtaniej by wyszło samemu kupić i samemu sobie wymienić.

Podłączyć laptopa pod zewnętrzny monitor i uruchomić. Jeśli system (poczynając od BIOSu) wstaje to istnieje szansa że to tylko matryca. Jeśli nie ma obrazu, i dodatkowo pojawiają się jakieś efekty dźwiękowe (względnie nic kompletnie się nie dzieje), to może oznaczać że nie tylko matryca nadaje się do wymiany.

Ja bym sprawdzil czy ci sie RAM nie poluzowal