Zniszczone pliki mp3

witam,

dziś odkryłem że większość, a przynajmniej wszystkie starsze pliki mp3 na dysku mam uszkodzone. Co mam na myśli pisząc uszkodzone, otóż mp3jak jakości powiedzmy 192KBps brzmi jak 96KBps albo nawet gorzej, obcięte są praktycznie całkowicie wysokie i niskie tony, do tego dochodzą jakieś trzaski szmery, “efekt echa” itp… ogólnie takiej mp3jki nie da się słuchać. Zaciekawiło mnie to że plik nie traci na wadzie, przynajmniej nie zauważyłem aby nagle plik 20Mb zajmował nagle 10MB czy nawet mniej.

Bardzo proszę o pomoc, mam sporą kolekcję mp3 (blisko 50 GB) , przeraża mnie wizja usunięcia wszystkiego :cry:

mam nadziej że istnieje jakaś możliwość przywrócenia poprzedniej jakości plików, aczkolwiek mam wrażenie że zmiany w plikach zostały zapisane bezpowrotnie…

poniżej zamieszczam log z HijackThis:

http://www.wklejto.pl/24223

Dodam jeszcze że im starszy plik mp3 tym bardziej uszkodzony, znalazłem mp3jki które zamiast czystych dzięków zawierają jeden wielki bełkot, ponadto przeglądnąłem kilka filmów i ścieżka audio w plikach video też wydaje się być uszkodzona

sprawdzałeś jak się odtwarza taki plik u kogoś innego? jesli tak samo, to będzie to oznaczało, że pliki zostały ‘uszkodzone’ i pójdą do piachu

kiedyś miałem stary dysk o poj. ok. 3 GB i gdy nie miałem wolnych płytek cd-rw do archiwizacji, to kilka rzeczy (mp3, jpg) skopiowałem na niego; potem te obrazki nie chiały się w całosci wyświetlać a mp3 miały wady podobne do Twojego opisu - powodem tego było podpięcie dysku do płyty taśmą 80 a nie 40 (dane ulegały błędnemu zapisowi podczas kopiowania)

NOD znalazl mi cos takiego

“propably a variant of Win32/Delf trojan”

w jednym *.exe i dwoch *.dll’kach