Znowu gry winne morderstwu


(Del15piero) #1

Już chyba tradycją stało się zwalanie winy za różne przestępstwa, najczęściej morderstwa, na gry video. Najbardziej winna jest tradycyjnie gra Grand Theft Auto. Tym razem Jack Thomson, prawnik z Florydy powiedział mediom, że wspomniany tytuł był wykorzystany przez pewnego nastolatka przy planowaniu masakry w swej szkole.

16-letni Tobin Kerns został aresztowany po tym, jak policja odkryła, że planował zamordowanie uczniów i swej nauczycielki, w rocznicę poprzedniej masakry jaka miała tam miejsce. Swój plan chciał zrealizować już w kwietniu przyszłego roku. Potem zamierzał zabić policjantów i strażaków, którzy przybyliby na miejsce.

Według prawnika, jeden z policjantów zeznał, że ulubioną grą Kerna była właśnie Grantd Theft Auto. Powiedział też prasie, że wierzy iż chłopiec używał gry do przygotowania planu morderstwa.

"Technika zabijania cywilów, a potem przybywających na miejsce służb, to podstawy każdego scenariusza we wszystkich grach z serii GTA" – oświadczył gazetom.

Thomson, który już wcześniej brał udział w sprawach przeciwko przemocy w grach, wykorzystał tą sytuację, by ponowić atak na przemysł growy, tym razem za cel obierając sobie firmę Rockstar. Tym bardziej, że parę miesięcy temu miała miejsce inna głośna sprawa nastolatka, który zamordował pod wpływem gry Manhunt, innej produkcji Rockstara.

Źródło http://www.gry.wp.pl


(Rafi) #2

Idiota z tego Jacka.


(Magik) #3

Jaaaasne.

Głupota ludzka nie zna granic. Były już nagrania muzyczne, telewizja, teraz gry komputerowe. Ciekawe, dlaczego nikt nie wskaże na braki w wychowaniu i totalnie zwichrowane społeczeństwo, gdzie dorośli pędzą za kasą, nie mając czasu dla dzieci.

Ciekawe , czy kiedyś ktoś wspomni, iż przyczyną napadu na bank było długie przebywanie w towarzystwie pazernych na kasę adwokatów ?? :smiley:


(fiesta) #4

No coments

Czy nie wiąże to się wam w łańcuszek przyczynowo skutkowy ??


(Sumowski) #5

to głupota zabijać ludzi jak w GTA, bo i tak w końcu nas złapią :wink:


(Del15piero) #6

W gre cie nie złapią wystarczy wisać kod i po sprawie nie tak jak w życiu


(Sumowski) #7

e tam kod :stuck_out_tongue:


(inż. Piniol) #8

zapewne prawda jest taka, że koleś miał troche zwichniętą psychikę i gra na niego wpłynęła :stuck_out_tongue:


(Pb121) #9

no udalo ci sie mnie poruszyc:-D zgadzam sie z twoja opinia


(bartus2003) #10

-trzeba byc mocno zakręconym! !!


(Christophorus) #11

I z tym się trzeba zgodzić, niektórzy po prostu nie dorośli (pod względem psychicznym) do gier i mają problem z powrotem do rzeczywistości. W Japoni przeprowadza się podobno testy na temat reakcji na gry komputerowe bo tam skala tego problemu jest szeroka.


(Czr R1) #12

Dokładnie koles mial nie wszystko dobrze z psychika i na niego to wplynelo...normalny czlowiek by takiego czegos nie planowal....ale to jest glupota zeby na firme atak przeprowadzac przeciez rodzice tez go mogli upilnowac, to tez ich wina...


(Damian) #13

Psychol psycholem,ale sam by czegoś takiego nie wymyślił :confused: Głównie za takie przypadki (pomijając wychowanie) odpowiedzialne są gry i filmy,którym w dzisiejszych czasach brutalności nie brakuje :?


(Godzooki) #14

Glownie to odpowiedzialni sa ludzie i ludzie za nich odpowiedzialni hehehe. Fakt faktem ze gry, filmy, muzyka i wogole media moga zle wplywac na ludzka psychike ale bez przesady! Wyjdz sobie na ulice i popatrz jak ludziska naparzaja sie po facjatach! albo popatrz na rodziny w ktorych przemoc jest na porzadku dziennym. Nie mozna zwalac winy tylko na media bo to bezsens! Takie przypadki jak ten 16-latek byly, sa i beda bo niemozna wyeliminowac sprzedazy gier "niepelnosprytnym" (a moze przed zakupem gry lub filmu wprowadzic badania psychiatryczne :wink: )


(Dragonlnx) #15

Czekajmy aż jakiś gości wleci z bazooką na to forum ...

Pozabija nas i wszystkich ....